Czarnobyl

Dlaczego warto pojechać do Czarnobyla?

STREFA ZAMKNIĘTA

Znajdziesz się na terenie, gdzie miała miejsce największa na świecie katastrofa technologiczna, czego efektem było powstanie największej na świecie zamkniętej strefy zwanej Strefą Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

MIASTO DUCHÓW

Największe na świecie Ghost town - Prypeć. Było zamieszkiwane przez prawie 50 tysięcy ludzi. Ciągle można znaleźć tam porzucone przez mieszkańców takie rzeczy jak np. książki, zabawki czy wyposażenie szkoły.

WIELKIE KONSTRUKCJE

Unikatowe konstrukcje zaprojektowane przez radzieckich inżynierów takie jak radar pozahoryzontalny Duga zwany potocznie Okiem Moskwy (wysokość jednego z odbiorników to 155 metrów) czy chłodnie kominowe. No i przede wszystkim nowy sarkofag – Arka, który jest największą w historii ludzkości ruchomą konstrukcją (wysokość 105 metrów, długość 270 metrów).

DZIKA PRZYRODA

Nigdzie indziej, jak właśnie na terenie strefy Czarnobylskiej, nie zobaczymy jak przyroda odzyskuje i przywraca do stanu naturalnego ziemie zabrane jej i zagospodarowane przez człowieka.

LEGENDY

Jeśli do tego jeszcze dodamy różnego rodzaju legendy o anomaliach, mutantach czy fabryce Jupiter, to nie mamy już wątpliwości, że tam po prostu trzeba pojechać, aby na własnej skórze przeżyć towarzyszącą zwiedzaniu tego miejsca adrenalinę!