O nas

Początki

Biuro Aliena Tours założył w 2012 roku Bartosz Żukowski, który swoją pasję podróżniczą przekuł na organizację wyjazdów. Na przestrzeni ostatnich 20 lat odwiedził ponad 70 krajów na różnych kontynentach. Z tych wypraw przywiózł bagaż doświadczeń i wiele ciekawych pomysłów na autorskie programy. Bartosz wyjeżdżał w czasach, gdzie Internet był w powijakach, podróżowało się z mapą, a jedynym cudem technologicznym był przewodnik Lonely Planet! Z czasem do biura dołączyli pracownicy i przewodnicy, którzy również dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Dlatego też nasze wyjazdy są takie urozmaicone. Wybieramy te miejsca, w których sami byliśmy, często kilkukrotnie. Nie zajmujemy się organizacją kilkunastu różnych typów wypraw, ale zaledwie kilku, za to poświęcamy im tyle czasu, aby dopracować każdą wycieczkę do perfekcji.

 

 

Pilot i lokalni przewodnicy

Bardzo często pracujemy w systemie pilot+lokalny przewodnik. Co to oznacza? W kraju, do którego Cię zabierzemy współpracujemy z lokalnymi, najczęściej anglojęzycznymi przewodnikami, których tłumaczymy na język polski. Są to specjaliści w swoim fachu! Do Czarnobyla jeździ Wołodia, na Bałkany Kenan, w Iranie jest Ali, w Tajlandii Mam, w Kambodży Polan, a w Japonii Maru. To oni przybliżają uczestnikom naszych podróży: kulturę, obyczaje czy kuchnie w swoich krajach. Dodatkowo o prawidłowy przebieg wyprawy dba pilot, który wyjeżdża z Polski razem z grupą. Pilot jest z Wami podczas całej wycieczki.

Kameralne grupy

Nasze wycieczki w większości odbywają się w kameralnych grupach   liczących przeważnie 10-12 osób. Taka wielkość grupy powoduje, że na luzie chłoniemy otaczający nas świat, świat lokalny. Po pełnym wrażeń dniu spędzonym na zwiedzaniu, dbamy o to, aby wieczorową porą uczestnicy naszych wyjazdów mieli możliwość spędzić miło czas i poznać się lepiej, po prostu integrujemy się 😊

 

 

Odkrywanie tajemnic Czarnobyla

Od 2012 roku organizujemy eksploracje Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Jako pierwsi z Polski zaczęliśmy nocować w samym Czarnobylu, aby być jeszcze bliżej i doświadczyć jeszcze więcej. Co więcej wydłużyliśmy maksymalnie pobyt w samej Strefie, aż do 5 dni! (program Strefa Hardcore). Jako jedyni na rynku organizujemy Sylwestra w Czarnobylu! Nasze wyjazdy prowadzą doświadczeni przewodnicy, jak Wołodia, który jest jednocześnie pracownikiem na kontrakcie w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Chcemy by każdy, kto jedzie z nami do Strefy nie tylko zobaczył jak najwięcej, ale też dowiedział się o konkretnych miejscach w Strefie maksymalnie dużo, niezależnie od długości wycieczki.

Bałkańskie szaleństwo

Bałkany postanowiliśmy dla Was odkryć na nowo! Z nami zobaczysz je z perspektywy miejsc nietypowych, takich jak opuszczone obiekty, zbombardowane budynki. Poznasz mieszkańców z ich niesamowitą kulturą, gościnnością oraz żywiołowością. Zapraszamy was również do wspólnej zabawy podczas Festiwalu Trąbek Guca Festival. Ta impreza przyciąga ludzi z całej Europy, którzy chcą przeżyć coś niepowtarzalnego!

 

 

Egzotyczna Azja

Przygodę w Azji rozpoczęliśmy od eksploracji Iranu, żeby odczarować nieprawdziwe wyobrażenia ludzi o tym kraju. Bowiem Iran Persów to kraj o bogatej historii sięgającej ponad 2500 lat, czego namacalnym dowodem jest Persepolis, o ciekawych obyczajach i tradycji, jak np. zurkhaneh oraz bardzo dobrej kuchni z lokalnym szafranem i niebieską solą. Następnie był Uzbekistan, Tajlandia i Kambodża. Ażeby było trochę inaczej, po „naszemu” zadbaliśmy o to, aby podczas wypraw nie zabrakło adrenaliny - jest Kolej Śmierci w Tajlandii, przejażdżka tuk-tukami po wielomilionowym Bangkoku oraz jeepami nad Morze Aralskie. Kolejnym krajem, który wzięliśmy na „podróżniczy warsztat” była Japonia, którą pokażemy Ci jako kraj nie tylko kwitnącej wiśni, ale również jako  kraj kontrastów, gdzie na każdym kroku tradycja miesza się z nowoczesnością. Z jednej strony mamy restaurację, w której obsługują roboty, z drugiej bardzo tradycyjny model rodziny, gejsze i rytuały np. parzenia herbaty.  Oprócz tego będzie się dymiło 😊 Pojedziesz w region Góry Fuji nad zadymioną Dolinę Owakudani!

Nowe kierunki

Cały czas pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty o miejsca niebanalne, których poznawanie jest prawdziwą przygodą. W niedalekiej przyszłości planujemy: wyjazdy do afrykańskiej Etiopii oraz ekspedycje na norweską wyspę Spitsbergen i liczymy, że gorące emocje będą nas rozgrzewać podczas wyprawy przez tą krainę lodu!