O nas

 

Początki

Biuro Aliena Tours założył w 2012 roku Bartosz Żukowski, który swoją pasję podróżniczą przekuł na organizację wyjazdów. Na przestrzeni ostatnich 20 lat odwiedził ponad 70 krajów na różnych kontynentach. Z tych wypraw przywiózł bagaż doświadczeń i wiele ciekawych pomysłów na autorskie programy. Bartosz wyjeżdżał w czasach, gdzie Internet był w powijakach, podróżowało się z mapą, a jedynym cudem technologicznym był przewodnik Lonely Planet! Z czasem do biura dołączyli pracownicy i przewodnicy, którzy również dzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Dlatego też nasze wyjazdy są takie urozmaicone. Wybieramy te miejsca, w których sami byliśmy, często kilkukrotnie. Nie zajmujemy się organizacją kilkunastu różnych typów wypraw, ale zaledwie kilku, za to poświęcamy im tyle czasu, aby dopracować każdą wycieczkę do perfekcji.

 

 

Pilot i lokalni przewodnicy

Bardzo często pracujemy w systemie pilot+lokalny przewodnik. Co to oznacza? W kraju, do którego Cię zabierzemy współpracujemy z lokalnymi, najczęściej anglojęzycznymi przewodnikami, których tłumaczymy na język polski. Są to specjaliści w swoim fachu! Do Czarnobyla, jeszcze przed wojną jeździł Wołodia, na Bałkany Kenan, w Iranie jest Ali, w Tajlandii Mam, w Kambodży Polan, a w Japonii mamy polskich przewodników mieszkających tam od wielu lat. To oni przybliżają uczestnikom naszych podróży: kulturę, obyczaje czy kuchnie w swoich krajach. Dodatkowo o prawidłowy przebieg wyprawy dba pilot, który wyjeżdża z Polski razem z grupą. Pilot jest z Wami podczas całej wycieczki.

Kameralne grupy

Nasze wycieczki w większości odbywają się w kameralnych grupach   liczących przeważnie 10-15 osób. Taka wielkość grupy powoduje, że na luzie chłoniemy otaczający nas świat, świat lokalny. Po pełnym wrażeń dniu spędzonym na zwiedzaniu, dbamy o to, aby wieczorową porą uczestnicy naszych wyjazdów mieli możliwość spędzić miło czas i poznać się lepiej, po prostu integrujemy się 😊

 

 

Japońska Przygoda

Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez nas wyjazdy do Japonii, które oferują naszym klientom możliwość zobaczenia najważniejszych atrakcji i miejsc – od tętniących życiem metropolii po malownicze krajobrazy z górą Fuji w tle. Podczas wycieczek do Japonii stawiamy na wyjątkowe doświadczenia i głębokie zanurzenie w kulturze, historii oraz pięknie Kraju Kwitnącej Wiśni i dlatego w Tokio i Kioto oprócz pilota z Polski towarzyszą grupie polskojęzyczni przewodnicy od lat mieszkający w Japonii, a w Hiroszimie japoński przewodnik, którego rodzina przeżyła atak atomowy. Z nami odkryjesz magię Japonii w pełni.

Kraina Smoków

Wśród naszych wypraw nie mogło zabraknąć podróży do Chin, kraju pełnego starożytnych tajemnic i nowoczesnych cudów. Nasza wycieczka po Państwie Środka prowadzi przez historyczny Pekin i Xi'an, duchowy Tybet, nowoczesny Szanghaj oraz malowniczy rejs po rzece Jangcy. Zapewniamy oprócz profesjonalnych przewodników, komfortowe zakwaterowanie w hotelach w centrum miast i niezapomniane wrażenia, które pozwolą Ci odkryć magię Chin w pełnej krasie.

 

 

Egzotyczna Azja

Przygodę w Azji rozpoczęliśmy od eksploracji Iranu, żeby odczarować nieprawdziwe wyobrażenia ludzi o tym kraju. Bowiem Iran Persów to kraj o bogatej historii sięgającej ponad 2500 lat, czego namacalnym dowodem jest Persepolis, o ciekawych obyczajach i tradycji, jak np. zurkhaneh oraz bardzo dobrej kuchni z lokalnym szafranem i niebieską solą. Następnie był Uzbekistan, Tajlandia i Kambodża. Ażeby było trochę inaczej, po „naszemu” zadbaliśmy o to, aby podczas wypraw nie zabrakło adrenaliny - jest Kolej Śmierci w Tajlandii, przejażdżka tuk-tukami po wielomilionowym Bangkoku oraz jeepami nad Morze Aralskie. Jeździmy także do Birmy w której zakochaliśmy się bez pamięci a która jest mało znana i  rzadko wybierana na cel podróży przez co zwiedza się ją komfortowo bez tłumów turystów. Organizujemy także wyjazdy do Pakistanu, gdzie przemierzamy słynną Karakorum Highway i podjeżdżamy pod granicę z Afganistanem oraz Chinami. Z przyjemnością pokażemy Ci Azję – największy kontynent na świecie.

 

Nowe kierunki

Cały czas pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty o miejsca niebanalne, których poznawanie jest prawdziwą przygodą. W niedalekiej przyszłości planujemy poszerzyć ofertę o Amerykę Północną i wyjazdy do Meksyku oraz bardziej ekstremalny kierunek jakim jest Korea Północna i liczymy, że gorące emocje będą nas rozgrzewać podczas wyprawy przez ten najbardziej izolowany kraj świata!