Gdzie jechać na wakacje? Sprawdź nasze pomysły gdzie warto pojechać na urlop i wczasy!

07.05.2024

Gdzie jechać na wakacje? Sprawdź nasze pomysły gdzie warto pojechać na urlop i wczasy!

Wielu z Was co roku zadaje sobie te same pytania – gdzie jechać na wakacje, gdzie na wczasy, gdzie na urlop. Pomysłów, gdzie jechać na wakacje, mamy bardzo wiele. Jest wiele takich miejsc, gdzie warto pojechać na wakacje i my organizujemy właśnie do tych miejsc wycieczki. Nasze ciekawe kierunki w 2024 i 2025 roku to bez wątpienia: Japonia, Uzbekistan, Pakistan, Spitzbergen, Birma, Tajlandia, Kambodża, Iran oraz Chiny. Numerem jeden w tej chwili jest Japonia, która ma jednak jedną wadę. Na pewno nie jest to fajne miejsce na wakacje w lipcu i sierpniu. Także odpada dla osób, które szukają fajnego miejsca bez upałów na wakacje w lipcu lub sierpniu.

Gdzie na wakacje w sierpniu, gdzie nie ma upałów!

Mamy jednak w swojej ofercie miejsce na wakacje, gdzie nie ma upałów w lipcu czy sierpniu. Jest to na przykład Spitzbergen, gdzie warto pojechać na wakacje. Surowe krajobrazy, dziewicza przyroda i opuszczone osady w Arktyce, na archipelagu Svalbard. Podczas tej wyprawy nie tylko zwiedzimy norweską część wyspy Spitsbergen, ale również popłyniemy łodzią do rosyjskiej górniczej osady Barentsburg, gdzie ciągle wydobywa się węgiel – tam też będziemy mieli możliwość wypicia warzonego na miejscu piwa kraftowego lub szota wódki Barentsburg.

Pomysł na wakacje!

Wracając jednak do Japonii jako fajnego miejsca na wakacje, to jest to kraj, który na każdym robi przeogromne wrażenie. Niesamowite pałace, pagody czy tokijskie drapacze chmur, to nie wszystko co oferuje nam Japonia. Udział w ceremonii parzenia herbaty, wizyta w Maid Cafe czy muzeum sztuk wizualnych powodują, że jest to bez wątpienia kraj, gdzie warto pojechać na wakacje. Ponadto dolina Hakone, z której widać górę Fuji oraz Hiroszima.

Fajne miejsce na wakacje!

Kolejnym pomysłem na fajne wakacje jest wyjazd do Pakistanu. Co powiecie o przejechaniu legendarnej trasy z widokami na Nanga Pargat – Karakorum Highway?

Jesteście gotowi, aby w ramach wycieczki dla chętnych udać się na tereny plemienne przy granicy z Afganistanem, by zobaczyć bramę do Afganistanu, czyli Khyber Pass? Bez wątpienia jest to dość nietypowy pomysł na wakacje! Pakistan jest to miejsce, gdzie warto pojechać na wakacje na jesień. Pakistan jest dla większości z nas nieznanym miejscem, gdzie na wakacje jeżdżą turyści bardzo, ale to bardzo rzadko. Ale jeszcze mniej odwiedzanym krajem niż Pakistan, gdzie na wakacje jeżdżą za granicę turyści, jest Birma.

Najlepsze miejsca na wakacje!

Birma oferuje takie perełki jak starożytny Bagan (wpisany na listę UNESCO), który słynie z tysięcy świątyń i pagód, nierzadko liczących ponad 1000 lat, co czyni go nie lada gratką dla miłośników historii i architektury.

Wyjazd do Birmy, to także możliwość oglądania spektakularnych zachodów i wschodów słońca oraz możliwość lotu balonem, a także możliwość odetchnięcia od życia w biegu i powrót do równowagi ducha. Każdy, kto był w Birmie, bez wątpienia stwierdzi, że jest to bardzo fajne miejsce na wakacje.

Gdzie pojechać na wakacje!

Kolejnym pomysłem na wakacje, gdzie warto pojechać, jest oczywiście Uzbekistan. Jest to kraj wielkiego imperatora Timura.

Podczas wycieczki do Uzbekistanu docieramy jeepami nad sam brzeg Jeziora Aralskiego po jego dnie. Oprócz "aralskiej przygody" miejscami, które bez wątpienia trzeba zobaczyć na wyprawie do Uzbekistanu, są wspaniałe miasta będące częścią Jedwabnego Szlaku, czyli Samarkanda, Buchara i Chiwa, miasta starożytne z niezwykle piękną architekturą, która nadaje im wręcz magicznego charakteru i czyni je niezwykle orientalnymi zarazem. Nie masz pomysłu na wakacje? Jedź z nami do Uzbekistanu!

Ciekawe miejsca na wakacje!

Innymi ciekawymi miejscami na wakacje są Tajlandia i Kambodża, które, jadąc z nami, można odwiedzić podczas jednej wycieczki.

Naszą wycieczkę do Tajlandii zaczynamy od wielkiej stolicy świata, czyli Bangkoku! Zwiedzamy buddyjskie świątynie z najwspanialszymi posągami Buddy (najcenniejszy Szmaragdowy Budda), cesarski pałac (Kompleks wielu budowli) oraz degustujemy najlepsze jedzenie w słynnej Chinatown. Będąc w Tajlandii płyniemy również rzeką Kwai zobaczyć słynny żelazny most o tej samej nazwie.

Po czterech dniach wycieczki z Tajlandii przelatujemy do Kambodży, by odwiedzić jeden z najwspanialszych zabytków świata – kompleks Angkor. Na zwiedzanie świątyń przeznaczymy aż dwa dni, tak by zobaczyć najatrakcyjniejsze budowle. Tajlandia oraz kompleks Angkor są akurat miejscami popularnymi wśród turystów.

Gdzie warto pojechać na wakacje!

Krajem, gdzie warto pojechać na wakacje, po odwiedzeniu bardzo wielu innych miejsc, jest bez wątpienia Iran. W Iranie poczujesz taką atmosferę i magię, których nie ma nigdzie indziej. Na wyjeździe z nami pokażemy Ci jak Iran jest kolorowy! Będziemy podziwiać dawne i bardzo dawne budowle Persów (pałac Szacha w Teheranie, Pałac Czterdziestu Kolumn w Isfahanie czy starożytne Persepolis i dodatkowo Naqsh-e Rustam, czyli starożytna nekropolia wielkich władców perskich), zobaczysz bardziej nam współczesne aczkolwiek zniewalające swym ogromem meczety w Kom, pojedziemy do położonej wysoko w skalnej ścianie Świątyni Ognia (Czak Czak) oraz opuszczonej wioski zbudowanej z błota, skąd będziemy podziwiać pnące się do nieba góry. W Szirazie z kolei będziesz mógł uczestniczyć w spektaklu świateł w tzw. Różowym meczecie. Na naszej trasie Teheran, Kom, Kaszan, Abjane, Isfahan, Czak Czak, Kharanaq, Jazd, Persepolis, Sziraz. Czy warto pojechać na wakacje do Iranu? Każdy, kto tam był, potwierdzi, że jak najbardziej.

Gdzie na wakacje!

A co powiecie na Chiny? Ale nie same Chiny, ale Chiny z Tybetem. W przypadku i Chin i Tybetu nie ma wątpliwości, że są to bardzo ciekawe miejsca na wakacje, miejsca, gdzie warto pojechać na urlop.

Chiny to wielka cywilizacja, cywilizacja, która miała i ma wpływ na cały świat. Do Chin można jeździć i jeździć, ale i tak nigdy nie starczy czasu, aby w pełni poznać ten kraj. My pokażemy Ci Chiny nie tylko z perspektywy szybkich pociągów czy autobusu, ale popłyniemy statkiem w rejs po Jangcy. Trzy dni i noce będziemy płynąć przez te niezmiernie ciekawe miejsce na wakacje jakim są Chiny. Ale to nie wszystko. Wisienką na torcie będzie Tybet. Jest to bardzo ciekawe miejsce na wakacje, miejsce, gdzie trzeba pojechać będąc w Chinach. Tybet jest znany jako dach świata i wyjazd tam jest jak najbardziej fajnym pomysłem na wakacje. Tybet, to miejsce rzadko odwiedzane przez turystów, miejsce bardzo ciekawe, tajemnicze, warte odwiedzenia, miejsce, gdzie warto spędzić urlop.

Gdzie spędzić wakacje? Sprawdź ofertę Aliena Tours!

W naszej ofercie mamy ciekawe miejsca na wakacje, miejsca, gdzie warto pojechać, miejsca, gdzie nie ma tłumów turystów, miejsca nietuzinkowe, najlepsze miejsca na wakacje, gdzie przeżyjecie prawdziwą przygodę. Jesteśmy biurem podróży organizującym wyjazdy na wakacje w małych grupach, z nieszablonowym programem do fajnych miejsc, które zostały wcześniej przez nas wyselekcjonowane, abyście mogli spędzić niezapomniane wakacje z nami. Ponieważ funkcjonujemy od ponad 10 lat mamy wiele pomysłów na fajne wakacje.