Ukraina wycieczki i wakacje

Filtruj

Ukraina

NIEAKTYWNA W TEJ CHWILI

  • Czarnobyl
  • Prypeć
  • Kijów
  • Bucza
  • Irpień
  • Borodzianka
  • Iwanków
Zobacz ofertę

Ukraina wycieczka - wakacje, podróże i wyprawy do Ukrainy

Ukraina do tej pory była mało popularnym krajem pod względem turystycznym krajem. Wycieczki do Ukrainy były głównie organizowane do Lwowa lub do Czarnobyla. Były też wycieczki do Ukrainy po miejscach związanych z historią Polski, organizowane wycieczki do Ukrainy do takich miast jak: Stanisławów, Krzemieniec czy Żółkiew, miejsc słynących z zamków i twierdzy. Były również wycieczki do Ukrainy na tak zwane Zakarpacie. Ale chyba najbardziej popularnymi wycieczkami do Ukrainy były krótkie wyjazdy do Lwowa na weekend czy też do Opery Lwowskiej. Mniej osób natomiast jeździło do magicznej Odessy, a praktycznie nie odbywały się wycieczki do Ukrainy do jej wschodniej części, do taki miast jak Dniepr, Zaporoże czy Charków.

Czytaj więcej

 

Urlop w Ukrainie

Trzeba tutaj również wspomnieć o wyjazdach do Ukrainy na Krym, które to były dość popularne wśród Polaków przed 2014 rokiem. Potem oczywiście nikt już tam nie jeździł na wycieczki do Ukrainy. My od dwunastu lat organizujemy wycieczki do Ukrainy. Jesteśmy największym w Polsce tour operatorem jeśli chodzi o organizowanie wycieczek do Ukrainy, a konkretnie do Czarnobyla. Bywaliśmy również w Odessie, Umaniu, bazie wyrzutni rakiet w Perwomajsku oraz oczywiście w Kijowie. Przed samą pandemia organizowaliśmy około 30 wycieczek do Ukrainy rocznie. Byliśmy przede wszystkim specjalistami w segmentach: Ukraina wycieczka 3-dniowa oraz Ukraina wycieczka 4-dniowa. Przez ostatnie 12 lat poznaliśmy bardzo wielu fantastycznych miejscowych przewodników z Ukrainy, spaliśmy w różnych hotelach w Kijowie, Odessie czy Umaniu oraz w hotelu w Prypeci. Jedliśmy z naszymi turystami posiłki w co najmniej kilkunastu różnych restauracjach w trakcie wycieczek do Ukrainy. Również podczas naszych wycieczek do Ukrainy poznaliśmy wielu fantastycznych turystów, z którymi zaprzyjaźniliśmy się i którzy obecnie jeżdżą z naszym biurem po całym świecie. Przywieźliśmy ogromny bagaż doświadczeń oraz wiedzy na temat Ukrainy. Te wycieczki do Ukrainy pozwoliły nam inaczej spojrzeć na wschodniego sąsiada Polski. Dodamy tylko, że od wycieczek do Ukrainy zaczynaliśmy jakiekolwiek organizowanie wycieczek z Polski. Naszą pierwszą wycieczką w historii biura była właśnie wycieczka do Ukrainy na finał Euro 2012.

 

Dlaczego Aliena Tours organizuje wycieczki do Ukrainy?

Na wycieczce do Ukrainy podróżujemy tylko i wyłącznie do bezpiecznych miejsc, będących daleko od miejsc konfliktów. Mamy ogromne doświadczenie w organizowaniu wycieczek do wielu nietypowych miejsc, które mają dodatkowo zły PR, więc potrafimy ocenić realne zagrożenie. Organizowaliśmy wycieczki do Ukrainy podczas rewolucji na Majdanie. Organizowaliśmy od 2014 do 2021 roku jedyny na świecie sylwester w Czarnobylu. Te lata doświadczeń i znajomości pozwalają nam powiedzieć o sobie, że jesteśmy wysokiej klasy specjalistami od wycieczek do Ukrainy.

O Ukrainie i wycieczkach do Ukrainy rozmawialiśmy w programach trzech największych stacji telewizyjnych, zapis naszego udziału w Programie Dzień dobry Polsko, który był transmitowany na żywo możecie Państwo znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pX89vAOmxP4

Ponadto dawaliśmy wywiady w większości radiowych stacji komercyjnych, czy to na żywo bezpośrednio z samej Ukrainy, czy też wywiady wcześniej reklamowane.

W 2019 roku nasze biuro podróży miało swoje stanowisko podczas największych w naszym kraju targów turystycznych – TT Warsaw, na które to zaprosiliśmy słynnego „nurka z Czarnobyla” – Aleksiej Ananenko. Po słynnym serialu z HBO – Czarnobyl Aleksiej został bardzo sławną osobą, do której zgłaszały się najpopularniejsze telewizje światowe takie jak BBC, z którymi niechętnie się umawiał. Nam udało się go zaprosić do Polski i przeprowadzić wywiad na największej prezentacji, która się odbyła w Warszawie w Pałacu Kultury i Sztuki podczas turystycznych targów TT Warsaw. Wówczas dał on również wywiad za naszym pośrednictwem takim gazetą Polityka czy Gazeta Wyborcza oraz popularnemu portalowi internetowemu – Wirtualna Polska.

 

Ukraina wyjazd – co zobaczysz?

Podczas wczasów w Ukrainie zobaczysz miejsca o których słyszałeś przez ostatnie kilka lat, miejsca które są naznaczone obecnością rosyjskiego agresora. Na naszą podróż do Ukrainy nie będą się składać tylko miejsca, ale przede wszystkim historie o czasach i miejscach dotkniętych przez działania wojenne. Naszym przewodnikiem będzie osoba z którą współpracujemy ponad 10 lat, osoba, która na samym początku wojny była w obronie Kijowa, potem stacjonowała ze swoim oddziałem w Prypeci, następnie Bahmut, Charków, Chersoń itd. Jest to osoba znana ponad tysiącu naszych turystów, których oprowadził po strefie czarnobylskiej podczas naszych wycieczek do Ukrainy. Wołodia, bo o nim mowa udzielił też wielu wywiadów portalowi Onet.pl czy newsweek.pl podczas swojej służby w armii ukraińskiej

 

Ukraina wycieczki – o czym się dowiesz?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej podczas wycieczki do Ukrainy dowiesz się o przebiegu konfliktu zbrojnego z punktu widzenia osoby, która była w samym jego epicentrum. Porozmawiasz również z mieszkańcami miejsc najbardziej naznaczonych wojną, poznasz ich smutne historie. Podczas urlopu w Ukrainie zobaczysz zniszczone niestety części miast, wiosek, pozostawiony przez najeźdźców sprzęt wojskowy. Nasz przewodnik w swoich emocjonalnym opowiadaniu pozwoli Ci bliżej poznać tym z czym wiąże się wojna, ale nie tylko wojna. Dowiesz się podczas wycieczki na Ukrainie czym jest braterstwo, odwaga czy prawdziwy patriotyzm. Z pewnością podczas wycieczki do Ukrainy dowiesz się więcej niż z informacji serwowanych przez lata przez środki masowego przekazu. Dowiesz się bardzo dużo na temat tego konfliktu, poznasz nie nagłaśniane przez stacje telewizyjne historie z frontu.

 

Ukraina - wycieczka objazdowa

Będąc na urlopie w Ukrainie mamy możliwość zobaczenia bardzo wielu miejsc i poznaniu bardzo wielu różnych historii. Na pewno ta wycieczka do Ukrainy z nami pozostanie długo w Twojej pamięci. Powrócisz, a wiedza, którą przywieziesz z sobą będzie wiedzą unikatową, na pewno zmieniające Twoje nastawienie do najnowszej historii naszego sąsiada. Dlatego serdecznie zapraszamy Was na udział w kolejnych już, organizowanych przez nas od 2012 roku, wycieczkach do Ukrainy

Zobacz również