CHINY Z TYBETEM

Magiczne Chiny z mistycznym Tybetem i malowniczym rejsem po rzece Jangcy.

CHINY Z TYBETEM- Z Pekinu do Xian, Tybetu, a dalej 3 dni statkiem po Jangcy w kierunku Szanghaju!

Termin wyprawy:

Koszt:

25.04 - 09.05.2025

16 700 zł
17 200 zł

Informacje o wyprawie

Magiczne Chiny - Pekin, Xi'an, Szanghaj, Tybet i rejs po rzecze Jangcy (3 dni) podczas jednej wycieczki.

Niezapomniana wyprawa do Chin, gdzie zobaczysz największe atrakcje tego niezwykłego kraju. Od historycznych skarbów Pekinu i Xi'an, przez duchowe doświadczenia w Tybecie, po nowoczesne uroki Szanghaju i malowniczy rejs po rzece Jangcy - ta wycieczka oferuje wszystko, czego można pragnąć podczas podróży do Państwa Środka.

Podróż rozpoczniemy w Pekinie, sercu chińskiej historii i kultury, bramie do Starożytnich Chin. Zobaczymy Zakazane Miasto - największy kompleks pałacowy na świecie oraz Plac Tian'anmen - miejsce kluczowych wydarzeń w historii Chin. Obowiązkowo odwiedzimy Wielki Mur Chiński na odcinku Mutianyu, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki.

Udamy się także do Xi'an, gdzie znajduje się Muzeum Terakotowej Armii, jedno z najważniejszych odkryć archeologicznych na świecie. Podziwiać będziemy setki unikalnych, naturalnej wielkości figur wojowników i koni. Spacer po starożytnych murach miejskich Xi'an oraz wizyta w Dzielnicy Muzułmańskiej, pełnej lokalnych przysmaków i rękodzieła, dopełnią wrażeń z tego historycznego miasta.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Lhasa, duchowe serce Tybetu. Zwiedzimy Pałac Potala, dawną siedzibę Dalajlamy oraz Świątynię Jokhang, najświętsze miejsce buddyzmu tybetańskiego. Spacerując po ulicy Barkhor, poczujemy mistyczną atmosferę i zobaczymy tysiące pielgrzymów.

Po duchowych przeżyciach w Tybecie wyruszymy w rejs (3 dni) po rzece Jangcy (najdłuższa rzeka w Azji), przepływając przez Trzy Przełomy, aby odkryć naturalne piękno Chin. Z pokładu statku będziemy podziwiać majestatyczne klify i bujną przyrodę. Będziemy również zatrzymywać się w różnych miejscach w trakcie rejsu, by je zwiedzać. Rejs to również doskonała okazja do relaksu i spróbowania ćwiczeń Tai Chi na pokładzie.

Wyprawę zakończymy w Szanghaju, dynamicznej metropolii, która łączy nowoczesność z bogatą historią. Wjedziemy na Wieżę Szanghajską, która jest najwyższym budynkiem w mieście, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą metropolię. Odwiedzimy historyczny ogród Yuyuan, pełen tradycyjnej chińskiej architektury oraz tętniący życiem Bund, gdzie stare kolonialne budynki kontrastują z nowoczesnymi drapaczami chmur.

Wszystko to w małej grupie  (9-15 osób).

Gwarancja ceny - po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, wzrost cen biletów lotniczych, kursów walut czy z innych powodów!

Warunki wjazdu do odwiedzanego kraju oraz powrotu do Polski w zakładce poniżej: Ważne informacje.

Program

15 DNI

 

1

15:00 - spotkanie na lotnisku w Warszawie
19:05 - wylot z Warszawy (z przesiadką w Stambule)

2

15:35 - przylot do Pekinu
18:30 - 20:00 zakwaterowanie w hotelu, przerwa
20:00 - ... wyjście na obiadokolację

3

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 18:00 - zwiedzanie Pekinu: Zakazane Miasto - największy i najlepiej zachowany starożytny kompleks architektury cesarskiej na świecie składający się z ponad 9 000 pokoi, ogrodów, dziedzińców w którym mieszkało 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing; plac Tiananmen - największy plac miejski na świecie. Tutaj w 1949 roku Mao Zedong ogłosił powstanie Chińskiej Republiki Ludowej. Dalsze zwiedzanie  dzielnicy z tradycyjnymi chińskimi parterowymi, ścisle do siebie przylegającymi domkami tzw. Hutongami, z labiryntem wąskich uliczek pełnych sklepików, w międzyczasie przerwa na obiad.

18:00 - powrót do hotelu, odpoczynek, wieczorne wyjście na miasto, kolacja, nocleg

4

08:00 - 09:00 - śniadanie

08:00 - 18:00 - zwiedzanie Pekinu: Temple of Heaven (Świątynia Nieba) - zbudowany w 1420 roku za panowania dynastii Ming kompleks taoistycznych budynków, które odwiedzali cesarze z dynastii Ming i Qing na corocznych ceremoniach, modląc się o dobre zbiory. Obecnie jest to tętniące życiem miejsce, w którym miejscowi biorą udział w tradycyjnych zajęciach, takich jak Tai Chi, taniec, puszczanie latawców i kaligrafia. Zwiedzanie Wioski Olimpijskiej, gdzie odbyły się Letnie Igrzyska w 2008 roku i Zimowe Igrzyska w 2022,  z widokiem na Water Cube i Bird's Nest. Przejazd ok. 2,5 h poza Pekin na zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego - zwiedzamy jego mniej zatłoczony, ale dobrze zachowany fragment Mutianyu, zbudowany za czasów dynastii Ming; spacer po najpiękniejszej i najciekawszej części Mutianyu z wieżami i malowniczymi widokami na wijący się wzdłuż górskich grzbietów mur, w międzyczasie przerwa na obiad.

18:00 - powrót do hotelu, odpoczynek, wieczorne wyjście na miasto, kolacja, nocleg

5

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 14:30 - dalsze zwiedzanie Pekinu: Pałac Letni z największym i najlepiej zachowanym parkiem królewskim w Chinach; rejs łódką po jeziorze; Garden of Virtue and Harmony (ogród Cnoty i Harmonii); w międzyczasie przerwa na obiad.

15:00 - 19:13 - przejazd pociągiem dużych prędkości do Xian

20:00 - zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg

6

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 -18:00 - przejazd ok. 40 km i zwiedzanie Terakotowej Armii składającej się z ponad 7000 żołnierzy, łuczników, koni i rydwanów w pełnym szyku bojowym,  zbudowanej przez pierwszego cesarza Chin Qin Shihuanga, aby chronić go w zaświatach. Armia ta została odkryta przez przypadek przez rolnika dopiero w 1974 roku; powrót do Xian i spacer po największym i najlepiej zachowanym starożytnym murze miejskim w Chinach. Możliwość wypożyczenia roweru, aby samodzielnie eksplorować liczący 14 kilometrów mur, w międzyczasie przerwa na obiad.

18:00 - powrót do hotelu, odpoczynek, wieczorne wyjście na miasto, kolacja, nocleg

7

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 12:00 - zwiedzanie Xian: Big Wild Goose Pagoda (Wielka Pagoda Dzikich Gęsi) - ceglana, licząca ok. 65 metrów wysokości buddyjska pagoda wybudowana w VII wieku za czasów panowania dynastii Tang. Jedną z jej funkcji było przechowywanie sutr i figurek Buddy przywiezionych do Chin z Indii przez buddyjskiego tłumacza i podróżnika Xuanzanga. Zwiedzanie dzielnicy muzułmańskiej położonej w centrum Xian obok dzwonnicy. Na 500-metrowej alei znajduje się wiele wyjątkowych straganów, sklepów z pamiątkami, kawiarni i barów prowadzonych głównie przez muzułmanów

12:00 - transfer na lotnisko

15:05 - 18:15 - lot do Lhasy w Tybecie

19:30 - zakwaterowanie w hotelu w Lhasie, kolacja, czas przeznaczona na aklimatyzację do dużej wysokości i pogody panującej w Lhasie, nocleg.

8

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 18:00 - zwiedzanie Lhasy: Pałac Potala - wejście po świętych schodach do Pałacu Czerwonego i Pałacu Białego. Pałac Potala to polityczne i religijne centrum Tybetu, służył Dalajlamom jako miejsce rządów i kazań. Posiada on rozległy labirynt korytarzy i schodów prowadzących przez niezliczone pomieszczenia pełne bogato zdobionych posągów, grobowców, malowideł ściennych i antyków. Świątynia Jokhang - czteropiętrowa, najstarsza świątynia buddyjska w Tybecie ze złotym dachem - przyciąga codziennie setki pielgrzymów; ulica Barkhor - otacza cały kompleks świątynny Jokhang, popularna wśród pielgrzymów i Tybetańczyków spacerujących nią w kolorowych strojach, w międzyczasie przerwa na obiad.

18:00 - powrót do hotelu, odpoczynek, wieczorne wyjście na miasto, kolacja, nocleg

9

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 18:00 - zwiedzanie Lhasy: klasztor Drepung (Stos Ryżu) - jeden z trzech wielkich klasztorów i uniwersytetów buddyzmu tybetańskiego szkoły Gelug; Klasztor Sera (Dzikie Róże) - drugi, liczący 600 lat główny ośrodek szkoły Gelug, gdzie odbywają się codzienie debaty mnisie, będące częścią ich edukacji; Norbulingka (Ogród Skarbów) - pałac letni wybudowany przez VII Dalajlamę otoczony największym w Tybecie parkiem pełnym bujnych drzew, kwiatów i stawów; w międzyczasie przerwa na obiad.

18:00 - powrót do hotelu, odpoczynek, wieczorne wyjście na miasto, kolacja, nocleg

10

08:00 - 08:00 - śniadanie

08:00 - transfer na lotnisko

10:20 - 12:55 - lot z Lhasy do Chongqing

14:00 -18:00 zwiedzanie Starego Miasta Ciqikou (Porcelanowy Port) w Chongqing  z stromymi i wąskimi deptakami. W sklepach można tutaj kupić porcelanę, inne rękodzieła i upominki, a restauracje i herbaciarnie pozwalają zobaczyć jak Chongqing wyglądało, zanim stało się ogromną aglomeracją miejską. Nad miastem góruje blisko 1500-letnia świątynia buddyjska. Transfer do portu  położonego u zbiegu rzek Jangcy i Jialing; w międzyczasie obaid.

18:00 - 20:00 - zakwaterowanie na statku, kolacja

21:00 - rozpoczęcie rejsu po rzece Jangcy, która jest najdłuższą rzeką w Azji i trzecią co do długości na świecie. 

11

REJS PO JANGCY: śniadanie na statku, zejście na brzeg i wycieczka na wzgórze Shuanggui. Opcjonalnie wycieczka do Miasta Duchów (Fengdu Ghost City) - duży kompleks świątyń i klasztorów poświęcony życiu pozagrobowemu łączy w sobie wierzenia konfucjanizmu, taoizmu i buddyzmu, wieczorne przyjęcie powitalne na pokładzie statku, kolacja w formie bufetu podczas której można się delektować chłodną bryzą rzeki Jangcy, nocleg na statku

12 REJS PO JANGCY: śniadanie na statku, przepłynięcie przez Trzy Przełomy Jangcy, na które składają się trzy wąwozy: Qutang Xia, Wu Xia oraz Xiling Xia. Trzy Przełomy to jedno z 10 najlepszych miejsc widokowych i historycznych w Chinach; opcjonalnie wycieczka do White Emperor City (Miasto Białego Cesarza); rejs mniejszymi łódkami po dopływie rzeki Jangcy (Shennv/Goddess Stream); dopływ ten jest otoczony malowniczymi szczytamii i żyje tam wiele chronionych gatunków zwierząt a także rośnie wiele różnorodnych chińskich ziół leczniczych; bankiet pożegnalny na statku połączony z występami kabaretowymi,  nocleg na statku
13

REJS PO JANGCY: śniadanie na statku, wycieczka na brzeg do największej pod względem mocy hydroelektowni na świecie (the Three Gorges Dam). Zapora jest również najdroższym pojedynczym projektem budowlanym na świecie; powrót na statek, dopłynięcie do portu Yichang, zejście na brzeg.

14:43 - 22:21 - przejazd pociągiem do Szanghaju

23:00 - zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg

14

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 18:00  - zwiedzanie Szanghaju: wjazd najszybszą windą na świecie na wieżę Shanghai Tower - najwyższy punkt orientacyjny w Szanghaju z widokiem na całe miasto; ogród Yuyuan - o typowej chińskiej klasycznej architekturze i stylu,  znajduje się on w centrum starej dzielnicy Szanghaju; promenada Bund nad rzeką Huangpu otoczona budynkami wybudowanymi w stylu architektury barokowej, renesansowej, klasycystycznej, jak również art déco; dawna dzielnica francuska  z alejami pełnymi drzew, budynkami w stylu kolonialnym i tętniącymi życiem kawiarniami; w międzyczasie obiad.

18:00 - powrót do hotelu, kolacja

19:00 - wyjazd na lotnisko

22:25 - wylot do Warszawy (z przesiadką w Stambule)

15

09:30 - przylot do Warszawy

 

Cena obejmuje

W CENIE:

 • loty samolotem na trasie Warszawa - Pekin oraz Szanghaj - Warszawa (z przesiadką)
 • 2 loty wewnętrzne samolotem na trasie Xian - Lhasa oraz Lhasa - Chonginque
 • transport prywatnym autobusem, pociągami po Chinach zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 4-gwiazdkowych (9 nocy) w pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych jeśli Klient taki wykupił (10 nocy)
 • wyżywienie typu śniadania (ilość 9)
 • rejs statkiem po Jangcy (3 noce) w kabinach dwuosobowych z pełnym wyżywieniem
 • zwiedzanie miejsc na terenie Chin zgodnie z programem w języku polskim (tłumaczenie przewodników lokalnych mówiących po angielsku)
 • opłata za pozwolenie wjazdu do Tybetu
 • opiekę organizatora lub pilota oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia (30 tys. Euro) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro) i od następstw chorób przewlekłych  - wariant Standard, szczegóły tutaj
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • wszystkie bilety wstępów, rowery, kolejki, napiwki - 350 USD (płatne na miejscu)
 • pozostałe wyżywienie - 5-15 USD za posiłek
 • opcja dwóch dodatkowcyh wycieczek podczas rejsu statkiem - 295 juanów każda (płatne na statku)
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym w hotelach i na statku - 3500 PLN
 • inne wydatki typu: woda, alkohol, słodycze, pamiątki - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKONASZ REZERWACJI

 • W wycieczce mogą brać udział tylko osoby, które ukończyły 16-ty rok życia
 • Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy po dacie zakończenia podróży, paszport posiadający 2 wolne strony obok siebie
 • W przypadku posiadania innego nazwiska niż w paszporcie (np. nazwisko panieńskie) należy podać nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji
 • Wiza do Chin od 1 lipca 2024 do końca 2025 nie jest wymagana dla obywateli polskich
 • Minimalna liczba uczestników: 9
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 5 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora, natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 60 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-5 dni (w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 60 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny wycieczki, gdy powiadomienie nastąpi do 91 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 90 a 45 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 44 a 3 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi na dwa dni, dzień przed rozpoczęciem Imprezy, w dniu Imprezy lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia Imprezy.

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

0°C 10°C 20°C 30°C 40°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII