KOREA PÓŁNOCNA

Odkryj tajemnice Korei Północnej. Zwiedź najbardziej zamknięty kraj świata

KOREA PÓŁNOCNA- 7 dni zwiedzania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej

Termin wyprawy:

Koszt:

Informacje o wyprawie

Ekscytująca Wyprawa do Korei Północnej  - Kult "Wielkich Liderów", architektura z lat 70-tych przypominająca nostalgię Chin lat 50-tych,  przepiękne krajobrazy Gór Diamentowych, przyjaźni mieszkańcy, komunistyczne budowle w Pjongjangu a także paradoksalnie najbardziej zmilitaryzowana przestrzeń we współczesnym świecie w zdemilitaryzowanej strefie pomiędzy dwoma Koreami sprawiają, że podróż do Korei Północnej rozpala wyobraźnię.

Podróż rozpoczniemy od zwiedzania Pjongjangu, stolicy Korei Północnej. Spacer główną aleją Pjongjangu, wizyta na placu Kim Ir Sena oraz zwiedzanie Parku Fontann Mansudae to tylko początek. Zobaczymy także monumentalny Łuk Triumfalny i Koreańskie Muzeum Wojny, gdzie poznamy historię tego kraju.

Dotrzemy do Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej, co z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji, dając okazję zobaczenia jednego z najbardziej napiętych miejsc na świecie.  

Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie nadmorskie miasto Wonsan. Tutaj będziemy mieć czas na relaks na plaży i kąpiele w morzu. Spacer wzdłuż molo do wyspy Chok pozwoli na pełne zanurzenie się w lokalnym klimacie.

Wybierzemy się także w region Gór Kumgang (Góry Diamentowe). To miejsce to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i historii. Będziemy wędrować do wodospadów Kuryong i stawów Sanpil, podziwiając oszałamiające widoki. Zwiedzimy także Muzeum Historii Rewolucji Kumgangsan oraz świątynię Pyohun, jedną z najstarszych świątyń w regionie.

Podczas pobytu w Pjongjangu weźmiemy udział w uroczystościach założenia Partii Pracy. Zobaczymy imponujące widowiska taneczne i kulturalne, a także wieżę Dżucze, symbol wiecznie płonącej ideologii Korei Północnej. To niezwykłe doświadczenie pozwoli nam lepiej zrozumieć kulturę i tradycje tego zamkniętego kraju.

Będziemy mieli także możliwość skosztowania kuchni koreańskiej, tradycyjnych dań jak Bibimbap - ryż z warzywami, wołowiną i jajkiem, przyprawiony pastą z papryczek chilli czy Pansangi – seria dań serwowanych w misach z brązu. Spróbujemy także lokalnego piwa i herbaty.

Wycieczka do Korei Północnej z nami to wyjątkowa okazja, aby odkryć ten fascynujący kraj w bezpieczny i zorganizowany sposób.

 

Wszystko to w małej grupie  (8-14 osób).

Gwarancja ceny - po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, wzrost cen biletów lotniczych czy z innych powodów! Nie zmieni się również w przypadku zmiany kursu USD czy Euro, bo u nas cena wycieczki jest w złotówkach! Nie płacisz też za samą gwarancję niezmienności ceny!

Warunki wjazdu do odwiedzanego kraju oraz powrotu do Polski w zakładce poniżej: Ważne informacje.

Program

12 DNI

1

15:00 - spotkanie na lotnisku w Warszawie
19:05 - wylot z Warszawy (z przesiadką w Stambule)

2

15:35 - przylot do Pekinu
18:30 - 20:00 - zakwaterowanie w hotelu, przerwa
20:00 - ... wyjście na obiadokolację

3

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00-10:00 - czas wolny

10:00 - wyjazd na lotnisko w Pekinie

13:00 - wylot do Pjongjangu

16:00 - przylot do Pjongjangu, spotkanie z przewodnikiem

18:00 - kolacja w lokalnej koreańskiej restauracji na ulicy Ryomyong, zakwaterowanie i nocleg w hotelu Sosan.

4

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 20:00 - zwiedzanie Pjongjangu: spacer główną aleją Pjongjangu od Teatru Wielkiego w kierunku placu Kim Ir Sena - centralnego placu stolicy, na którym wcześniej odbywały się defilady wojskowe, księgarnia obcojęzyczna – miejsce na zakup książek, przypinek, plakatów i koreańskich płyt DVD, Park Fontann Mansudae z mozaikowym zdjęciem prezydenta Kim Ir Sena i przywódcy Kim Dzong Ila, Wielki Pomnik Mansudae – dwa duże posągi z brązu przedstawiające prezydenta Kim Ir Sena i przywódcę Kim Dzong Ila górujące nad miastem (opcjonalnie – możliwość podarowania kwiatów: 40 RMB lub 5 euro), Wielki Dom Studiów Ludowych wybudowany w stylu koreańskim i z widokiem na Plac Centalny, bedący biblioteką i ośrodkiem akademickim dla dorosłych, obiad w restauracji KITC w dzielnicy Mangyongdae połączony z występami, przejazd metrem i dalsze zwiedzanie: Łuk Triumfalny – największy Łuk Zwycięstwa na świecie, upamiętnia zwycięstwo nad Japończykami i powrót generała Kim Ir Sena do jego rodzinnego miasta, Koreańskie Muzeum Wojny – po którym będzie nas oprowadzał miejscowy oficer wojskowy, przedstawiając dioramy, używaną broń koreańską, pojazdy, czołgi oraz zdobyty amerykański sprzęt, USS Pueblo – okręt marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych przechwycony w 1968 roku i przetrzymywany przez Koreę Północną, dom towarowy Kwangbok, gdzie można kupić lokalnie przedmioty i wymienić walutę, wizyta w Mansugyo Beer Bar – tętniący życiem bar w Pjongjangu,  gdzie można kupić tanie piwa z beczki z ponad siedmiu lokalnych browarów a także kawę i napoje, kolacja w restauracji New Hope

20:00 - powrót do hotelu, nocleg

5

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 -20:00 - przejazd do miasta Kaesong (2,5 h), po drodze postój w lokalnej herbaciarni i przerwa na zdjęcia pod Pomnikiem Trzech Kart Zjednoczenia Narodowego znajdującym się przy Autostradzie Zjednoczenia, wizyta w Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej - jedno z najbardziej napiętych miejsc na ziemi i jedyna okazja do zrobienia zdjęć z żółnierzem w Korei Północnej, Muzeum Koryo – najstarszy uniwersytet w Korei, a obecnie przebudowane muzeum lokalnej historii, wizyta w sklepie z propagandą i znaczkami/pocztówkami z Korei Północnej, przerwa na obiad w restauracji Reunification w Kaesong, grobowiec Króla Kongmina – mauzoleum z XIV wieku i jeden z grobowców królewskich dynastii Koryo, przejazd przez miasto Sariwon – stolica prowincji North Hwanghae - park folklorystyczny i widok na miasto z pagody znajdującej się na szczycie góry, wizyta w lokalnej herbaciarni i mozliwość spróbowania Makkoli, możliwość zrobienia zdjęcia Pomnika Trzech Kart Zjednoczenia Narodowego, stojącego nad autostradą Thongil, kolacja w koreańskiej restauracji BBQ.

20:00 - powrót do hotelu w Pjongjangu, nocleg

6

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 22:00 - zwiedzanie Pjongjangu: Pałac Słońca Kumsusan – mauzoleum Przywódcy Prezydenta Kim Ir Sena i Przywódcy Kim Dzong Ila, cmentarz Męczenników Rewolucji – miejsce spoczynku największych antyjapońskich bojowników rewolucyjnych, w każdym grobie znajduje się brązowe popiersie bohatera pochowanego w środku, przerwa na obiad w restauracji Moran Hill; spacer po wzgórzu Moran, gdzie koreańskie rodziny grillują na świeżym powietrzu, śpiewając i tańcząc, pomnik Fundacji Partii Robotniczej – zbudowany w 1995 roku dla uczczenia 50. rocznicy Partii Robotniczej Korei, udział w "Masowym Tańcu" gdzie, ponad 3000 studentów uniwersytetu w Pjongjangu wykonuje synchroniczny taniec, wieża Dżucze – najwyższa kamienna wieża na świecie, reprezentuje wiecznie płonącą koreańską ideologię Dżucze. (opcjonalnie możliwość wjazdu na wieże 40 RMB lub 5 euro); udział w imprezach okolicznościowych zorganizowanych w tym dniu w ramach obchodów rocznicy założenia Koreańskiej Partii Pracy (opcjonalnie: ok. 20 euro lub 150 RMB) – jeszcze nie potwierdzone, ale weźmiemy udział we wszystkich wydarzeniach, w których będą mogli wziąć udział turyści. Mogą to być występy cyrkowe, czerwona orkiestra lub inne niespodzianki; kolacja w restauracji National zlokalizowanej w centrum Pjongjangu, udział w Igrzyskach Masowych - najwiekszym przedstawieniu na świecie, w którym dziesiątki tysięcy ludzi bierze udział w pokazach masowego tańca, zawierającego elementy gimnastyki i charakteryzującego się skomplikowanymi układami choreograficznymi. Bilety można kupić wyłącznie za gotówkę i zarezerwować na czas wycieczki po Korei Północnej. Zbierzemy się na placu Kim Ir Sena z mieszkańcami, aby obejrzeć pokaz sztucznych ogni wśród mieszkańców, aby uczcić dzisiejsze wydarzenie – do potwierdzenia.

22:00 - powrót do hotelu, nocleg

7

08:00 - 09:00 - śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

09:00 - 15:00 - przejazd w kierunku nadmorskiego miasta Wonsan (4 h) z postojem nad jeziorem Sinpyong na szybki odpoczynek i przekąskę, obiad w formie pikniku pod wodospadem Ulim – jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych wodospadów w KRLD

15:00 - przyjazd do Wonsan i zakwaterowanie w hotelu Songdowon z widokiem na zatokę

16:00 - wyjście na plażę, gdzie można popływać, opalać się lub zagrać w gry plażowe z mieszkańcami (opcjonalny grill na plaży 40 RMB lub 5 euro za osobę), spacer wzdłuż molo do wyspy Chok, gdzie miejscowi łowią ryby i spędzają czas grillując z przyjaciółmi i rodziną (opcjonalnie mozliwość spróbowania świeżo złowionych ryb - 40 RMB lub 5 euro), kolacja w pobliskiej restauracji serwującej owoce morza

20:00 - powrót do hotelu, nocleg

8

08:00 - 09:00 - śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

09:00 - 14:00 - wyjazd na południe w kierunku strefy zdemilitaryzowanej i pasma gór Kumgang (góry Diamentowe) 2 h,  z przerwą na przekąskę nad jeziorem Samil i obiad w restauracji Tanpung.

14:00 - zakwaterowanie w hotelu Outer Kumgang – z widokiem na góry Kumgang

15:00  - wycieczka piesza do wodospadów Kuryong i stawów Sanpil – malowniczego miejsca z  oszałamiającymi i surrealistycznymi widokami w barwach jesieni i krystalicznie czystymi basenami skalnymi, kolacja w pobliskiej restauracji

20:00 - powrót do hotelu, nocleg

9

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 20:00 - zwiedzanie okolic gór Kumgang: Muzeum Historii Rewolucji Kumgangsan – muzeum poświęcone walce antyjapońskiej w tym regionie KRLD, Sea Kumgang – obszar słynący z pięknych lagun i plaż, znajdujący się w koreańskiej strefie DMZ, co daje nam szansę odwiedzenia innego obszaru DMZ, do którego dociera bardzo niewielu turystów, obiad w formie pikniku na plaży Kumgang, ciąg dalszy zwiedzania: Pustelnia Podok – zbudowana w 1675 roku za czasów dynastii Li, jest jedną z niewielu świątyń nadal utrzymywanych przez mnichów w KRLD, posąg Myogil-sang – największy buddyjski posąg w Korei, wyrzeźbiony w zboczu klifu za czasów dynastii Koryo, świątynia Pyohun – zbudowana w 670 roku, jedna z czterech świątyń zbudowanych w regionie góry Kumgang i obecnie jest to jedyny czynny klasztor w całym rejonie Gór Diamentowych,  za dodatkową opłatą - relaks w naturalnym Spa z wodą żródlaną, gdzie można skorzystać z masażu, kolacja w lokalnej restauracji

21:00 -powrót do hotelu, nocleg

10

08:00 - 09:00 - śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

09:00 - 20:00  - wyjazd w stronę Wosan, postój na plaży Sijung, aby popływać i opalać się, plaża ta była miejscem wypoczynku członków rodziny królewskiej w czasach dynastii Ri, obiad w lokalnej restauracji w Wonsan, przyjazd do Pjongjangu, wizyta na strzelnicy Meari – możliwość strzelania z pistoletów, karabinów lub łuków - 50 centów amerykańskich za kulę, wyjście do baru piwnego Mansugyo na przekąskę, kolacja w lokalnej restauracji na ulicy Wyzwolenia

20:00 - zakwaterowanie w hotelu Sosan, nocleg

11

05:00 - 06:00 - śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

06:00 - transfer na lotnisko w Pjongjangu

08:50 - wylot do Pekinu

09:50 - przylot do Pekinu

....... - wylot do Warszawy

12 ...... - przylot do Warszawy

 

Cena obejmuje

W CENIE:

 • lot samolotem na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa (z przesiadką)
 • lot samolotem na trasie Pekin -Pjongjang - Pekin (bezpośredni)
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko w Chinach i Korei Północnej
 • prywatny transport po Korei Północnej zgodnie z programem
 • wyżywienie typu śniadania (9), obiady (7), kolacje (8)
 • zwiedzanie miejsc na terenie Korei Północnej zgodnie z programem w języku polskim (tłumaczenie przewodników lokalnych mówiących po angielsku)
 • zakwaterowanie: w hotelach 3 lub 4-gwiazdkowych w pokojach dwuosobowych z łazienkami lub w pokoju jednoosobowym jeśli Klient taki wykupił (9 nocy)
 • opiekę organizatora oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia (15 tys. Euro) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro) i od następstw chorób przewlekłych  - wariant Standard, szczegóły tutaj
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • obiadokolacje () -
 • wszystkie bilety do odwiedzanych miejsc -
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym -
 • możliwość zakupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, szczegóły tutaj
 • inne wydatki typu: woda, słodycze, pamiątki, alkohol, napiwki dla przewodnika i kierowców - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie