LIBAŃSKI TOUR

Liban, kraj, gdzie mieszkają muzułmanie, chrześcijanie i żydzi, o którym w biblii wspominano wielokrotnie, gdzie rozciągała się starożytna kraina Fenicja. Miejsca ze wspaniała kuchnią i winem.

LIBAŃSKI TOUR- Kraj maronitów, sunnitów, szyitów, druzów oraz żydów

Termin wyprawy:

Koszt:

Informacje o wyprawie

Liban to Bejrut nazywany przed wojną domową Paryżem Wschodu, to takie miasta jak Byblos czy Sydon, które mają tysiące lat, to Baalbek uznawany za jedno z najpiękniejszych hellenistycznych miast. Liban to zamki krzyżowców, to kraina winnic, gdzie produkuje się wina, co nie jest tak oczywiste w krajach arabskich. Liban to przepiękne krajobrazy, Góry Cedrowe, przepiękna zatoka, nad którą położony jest Bejrut, miasto kipiące energią, pełną knajpek, orientalnego jedzenia i życia nocnego, gdzie na imprezy przyjeżdżają Arabowie z innych krajów. My oczywiście nie omieszkamy wyskoczyć do baru/klubu z muzyką na żywo! Bejrut to miejsce, w którym warto "przeżyć" kilka dni, a my spędzimy tam 7 nocy, w samym centrum stolicy, bo będzie on naszą bazą wypadową na eksplorację całego Libanu. Jak zawsze kameralna grupa oraz przewodnik znający Liban od tzw. podszewki.

Śpimy w hotelu **** w samiutkim centrum miasta pełnym restauracji i kafejek.

 

Gwarancja ceny - po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, wzrost cen biletów lotniczych czy z innych powodów! Nie zmieni się również w przypadku zmiany kursu USD czy Euro, bo u nas cena wycieczki jest w złotówkach! Nie płacisz też za samą gwarancję niezmienności ceny!

Grupa 8-14 osób.

Program

8 DNI

1 21:00 - spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie
23:10 - wylot do Bejrutu
2

09:00 - 10:00 - śniadanie
10:00 - 19:00 - wyjazd do Annaya: pustelnia, gdzie żył św. Szarbel oraz kościół, gdzie znajdują się jego relikwie. Wypoczynek na plaży, powrót do hotelu.
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu

3

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - zwiedzanie Bejrutu: katedra Maronicka, Ortodoksyjna, Meczet Rafik Harir,. Muzeum Narodowe, Skały Gołębie. Następnie jedziemy na obiad, do Dair el Qamar oraz do Pałacu Beiteddine (letnia rezydencja prezydenta Libanu), powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu

4

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do grot Jeita (górna grota, łodziami zwiedzamy dolną grotę), Harissa (miejsce pielgrzymów Maronitów Libańskich, panorama Junia, Byblos (od tego miejsca nazwę wzięła biblia): zwiedzanie twierdzy Krzyżowców, katedry św. Jana Chrzciciela, czas wolny na miejscowym bazarze oraz na posiłek, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu położonym w centrum Bejrutu

5 08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do Doliny Bekka. Zwiedzamy zbudowane przez Ummajadów miasto Anjar. Następnie jedziemy do Ballbeck (ruiny wpisane na światową listę Unesco - doskonale zachowane pozostałości świątyń Jowisza, Wenus i Bachusa), obiad, następnie jedziemy do winnicy Ksara, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu
6 08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do kierunku granicy z Izraelem do wymienionych w Piśmie Świętym
miast fenickich Tyr i Sydon. Zwiedzanie Tyru: hipodrom, necropolis, kolumnada; zwiedzanie Sydonu: zamek morski będący twierdzą broniącą portu, fabryka, w której produkowano jeszcze do niedawna mydło metodą naturalną, obiad, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu
7

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do Lasu Bożych Cedrowe (wysokość 2000 m n.p.m.) - rezerwat najstarszych cedrów w Libanie, czas na posiłek i zakupy pamiątek, przejazd do monastyru św. Antoniego, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji,

8

01:00 - wyjazd na lotnisko
04:00 - wylot do Frankfurtu
12:05 - wylot do Warszawy
13:40 - przylot do Warszawy

 

Cena obejmuje

 

W CENIE:

 • lot samolotem na trasie Warszawa - Bejrut - Warszawa (z przesiadką - Lufthansa)
 • przejazdy autobusem po Libanie zgodnie z programem
 • wyżywienie typu śniadania (6)
 • zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami lub w pokoju jednoosobowym jeśli Klient taki wykupił (7 nocy)
 • zwiedzanie miejsc na terenie Libanu zgodnie z programem w języku polskim (tłumaczenie przewodników lokalnych mówiących po angielsku)
 • opiekę organizatora oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 30 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacja wina, przejazdy taksówkami - 150 USD (płatne na miejscu u pilota wycieczki)
 • pozostałe wyżywienie (posiłki na trasie, obiady/obiadokolacje) - ceny w restauracjach od 10 do 15 USD
 • wiza - obecnie to koszt 0 złotych dla obywateli polskich (dostępna na lotnisku)
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 1 400 PLN
 • pamiątki - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKONASZ REZERWACJI

 

 • W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 • Należy posiadać paszport z datą ważności dłuższą jeszcze o 6 miesiące niż data przekroczenia granicy.
 • Wizę nie uzyskają osoby mające ślad po wizycie w państwie Izrael (również pieczątki wstawiane przez służby graniczne Egiptu czy Jordanii na przejściach lądowych z Izraelem, co świadczy o tym, że mimo, że dana osoba nie ma pieczątki izraelskiej, ale musiała wjechać do Izraela od strony jordańskiej czy egipskiej).
 • Wizę każdy z uczestników wyjazdu otrzymuje na lotnisku.
 • W przypadku posiadania innego nazwiska w paszporcie/dowodzie (np. panieńskie) należy podać właśnie nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji.
 • Minimalna liczba uczestników: 8.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 7 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora, natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 60 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-7 dni (w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 60 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny wycieczki, gdy powiadomienie nastąpi do 91 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 90 a 45 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 44 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu Imprezy lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia imprezy turystycznej.
 • Warunki wjazdu do Libanu dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/liban

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

10°C 20°C 30°C 40°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Wyprawy, które mogą Cię zainteresować