LIBAŃSKI TOUR PLUS

Pojedziemy do bliskowschodniego Libanu, miejsca, gdzie mieszkają muzułmanie, chrześcijanie i żydzi, o którym w biblii wspominano wielokrotnie, gdzie rozciągała się starożytna kraina Fenicja. Dodatkowo jeden dzień przeznaczony do własnego zagospodarowania.

LIBAŃSKI TOUR PLUS- Libański Tour plus dodatkowy dzień na wypoczynek

Termin wyprawy:

Koszt:

Informacje o wyprawie

Program Libański Tour wydłużony o jeden dzień przeznaczony na wypoczynek!

Zwiedzimy te same miejsca co w trakcie klasycznego wyjazdu Libański Tour , a więc Bejrut nazywany przed wojną domową Paryżem Wschodu, Babylos i Sydon, które mają tysiące lat, Baalbek uznawany za jedno z najpiękniejszych hellenistycznych miast. Zobaczymy także zamki krzyżowców, spróbujemy libańskiego wina co nie jest tak oczywsite w krajach arabskich. Zachwycimy się przepięknymi krajobrazami, Górami Cedrowymi i zatoką, nad którą położony jest Bejrut - miasto które kipi energią,  jest pełne knajpek, orientalnego jedzenia i życia nocnego, gdzie na imprezy przyjeżdzają arabowie z innych krajów. My oczywiście nie omieszkamy wyskoczyć do baru/klubu z muzyką na żywo! Bejrut to miejsce, w którym warto "przeżyć" kilka dni, a my spędzimy tam 8 nocy, w samym centrum stolicy, bo będzie on naszą bazą wypadową na eksplorację całego Libanu.

W odróżnieniu od klasycznego wyjazdu Libański Tour, przedłużamy pobyt w Libanie o jeden dzień, który można przeznaczyć na odpoczynek na piaszczystej plaży w Bejrucie oraz kąpiel w morzu Śródziemnym.

Jak zawsze kameralna grupa oraz przewodnik znający Liban od tzw. podszewki.

Śpimy w hotelu **** w samiutkim centrum miasta pełnym restauracji i kafejek.


Gwarancja ceny
- po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, wzrost cen biletów lotniczych czy z innych powodów! Nie zmieni się również w przypadku zmiany kursu USD czy Euro, bo u nas cena wycieczki jest w złotówkach! Nie płacisz też za samą gwarancję niezmienności ceny!


Grupa 8-14 osób.

Program

1 20:00 - spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie
22:00 - wylot do Bejrutu (lot bezpośredni)
02:35 - przylot do Bejrutu
03:30 - zakwaterowanie w hotelu w Bejrucie, nocleg
2

09:00 - 10:00 - śniadanie
10:00 - 19:00 - wyjazd do grot Jeita (górna grota, łodziami zwiedzamy dolną grotę), Harissa (miejsce pielgrzymów Maronitów Libańskich, panorama Junia, Byblos (od tego miejsca nazwę wzięła biblia): zwiedzanie twierdzy Krzyżowców, katedry św. Jana Chrzciciela, czas wolny na miejscowym bazarze oraz na posiłek, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu położonym w centrum Bejrutu

3

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - zwiedzanie Bejrutu: katedra Maronicka, Ortodoksyjna, Meczet Rafik Harir,. Muzeum Narodowe, Skały Gołębie. Następnie jedziemy na obiad, do Dair el Qamar oraz do Pałacu Beiteddine (letnia rezydencja prezydenta Libanu), powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu

4

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do Annaya: pustelnia, gdzie żył św. Szarbel oraz kościół, gdzie znajdują się jego relikwie. Powrót do Bejrutu na plażę (od około 15:00), po drodze obiad
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu

5 08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do Doliny Bekka. Zwiedzamy zbudowane przez Ummajadów miasto Anjar. Następnie jedziemy do Ballbeck (ruiny wpisane na światową listę Unesco - doskonale zachowane pozostałości świątyń Jowisza, Wenus i Bachusa), obiad, następnie jedziemy do winnicy Ksara, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu
6 08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - wyjazd do kierunku granicy z Izraelem do wymienionych w Piśmie Świętym
miast fenickich Tyr i Sydon. Zwiedzanie Tyru: hipodrom, necropolis, kolumnada; zwiedzanie Sydonu: zamek morski będący twierdzą broniącą portu, fabryka, w której produkowano jeszcze do niedawna mydło metodą naturalną, obiad, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu
7

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 18:00 - wyjazd do Lasu Bożych Cedrowe (wysokość 2000 m.n.p.m.) - rezerwat najstarszych cedrów w Libanie, czas na posiłek i zakupy pamiątek, przejazd do monastyru św. Antoniego, powrót do hotelu
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu

8

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 18:00 - dzień przeznaczony na wypoczynek
20:00 - kolacja w lokalnej restauracji

9

00:30 - wyjazd na lotnisko
03:35 - wylot do Warszawy
06:20 - przylot do Warszawy

Cena obejmuje

W CENIE:

 • lot samolotem na trasie Warszawa - Bejrut - Warszawa (lot bezpośredni)
 • przejazdy autobusem po Libanie zgodnie z programem
 • wyżywienie typu śniadania (7)
 • zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami lub w pokoju jednoosobowym jeśli Klient taki wykupił (8 nocy)
 • zwiedzanie miejsc na terenie Libanu zgodnie z programem w języku polskim (tłumaczenie przewodników lokalnych mówiących po angielsku)
 • opiekę organizatora oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 30 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • skladka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacja wina, przejazdy taksówkami - 150 USD (płatne na miejscu u pilota wycieczki)
 • pozostałe wyżywienie (posiłki na trasie, obiady/obiadokolacje) - ceny w restauracjach od 10 do 15 USD
 • wiza - obecnie to koszt 0 złotych dla obywateli polskich (dostępna na lotnisku)
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 1 600 PLN
 • pamiątki - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKONASZ REZERWACJI

 

 • W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 • Należy posiadać paszport z datą ważności dłuższą jeszcze o 6 miesiące niż data przekroczenia granicy.
 • Wizy nie uzyskają osoby mające ślad po wizycie w państwie Izrael (również pieczątki wstawiane przez służby graniczne Egiptu czy Jordanii na przejściach lądowych z Izraelem, co świadczy o tym, że mimo, że dana osoba nie ma pieczątki izraelskiej, ale musiała wjechać do Izraela od strony jordańskiej czy egipskiej).
 • Wizę do Libanu każdy z uczestników wyjazdu otrzymuje na lotnisku.
 • Wizę do Syrii (dla chętnych) uzyskuje się w ambasadzie w Syrii w Warszawie (my zajmujemy się wszelkim sprawami organizacyjnymi zwiazanymi z załatwieniem tej wizy
 • W przypadku posiadania innego nazwiska w paszporcie/dowodzie (np. panieńskie) należy podać właśnie nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji.
 • Minimalna liczba uczestników: 8.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 7 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora, natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 60 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-7 dni (w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 60 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny wycieczki, gdy powiadomienie nastąpi do 91 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 90 a 45 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 44 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu Imprezy lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia imprezy turystycznej.
 • Warunki wjazdu do Libanu dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/liban

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

10°C 20°C 30°C 40°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Wyprawy, które mogą Cię zainteresować