Iran

CO CZASAMI MY, NASI ZNAJOMI CZY RODZINA MYŚLĄ O PODRÓŻY DO IRANU

 

MIESZKAJĄ TAM ARABOWIE, KTÓRZY SĄ TERRORYSTAMI.

Irańczycy nie są Arabami, są Persami, których wrogiem jest Państwo Islamskie, a wcześniej był Osama bin Laden. Irańczycy jeszcze z większą determinacją niż Europejczycy walczą z terroryzmem.

JEST TAM NIEBEZPIECZNIE.

Jest tam bezpieczniej niż w Polsce, czy w ogóle w Europie. Poziom bezpieczeństwa w Iranie można porównać do Polski lat osiemdziesiątych. Ponadto ponieważ w Iranie jest bardzo niewiele turystów, a przeciętny Irańczyk bardzo rzadko ma kontakt z obcokrajowcami, Irańczycy są bardzo przyjaźnie nastawieni do każdego przybysza z zewnątrz.

CO TAM W ZASADZIE JEST?

Są tam miasta z niesamowitymi pałacami, mostami, placami, bazarami. Jest tam pustynia, góry, miasta zbudowane z błota, świątynie wykute w skale itd. Mało jest takich miejsc na świecie, w których czuć takiego ducha orientu jak w Iranie!

POCZEKAM, AŻ SYTUACJA SIĘ UNORMUJE I POJADĘ PÓŹNIEJ.

System polityczny w Iranie jest unormowany i nic nie wskazuje, aby coś miało się zmienić w najbliższym czasie. W momencie kiedy Iran stanie się wielkim przyjacielem "zachodu", do Iranu pojedzie taka rzesza turystów, że już nie będzie możliwości poznania takiego Iranu jakim on jest obecnie, prawdziwego Iranu!

ALE DLACZEGO WŁAŚCIWIE DO IRANU?

Historia Iranu sięga ponad 4 tysięcy lat przed naszą erą! Swego czasu imperium Persów było jednym z najpotężniejszych państw na świecie. Iran jest historyczną kolebką jednej z najbardziej wpływowych cywilizacji na świecie. Ponieważ Iran jest "państwem zamkniętym" praktycznie na jego terytorium nie znajdzie się śladów obecności cywilizacji zachodniej, nie funkcjonują McDonaldsy itd. W Iranie jest po prostu inaczej niż gdzieindziej, bardzo orientalnie, a niekiedy bajkowo 😊