Birma wycieczki i podróże

Filtruj

Birma

Kraj stu tysięcy pagód

● Pagoda Shwedagon - serce Yangoonu
● Złota Skała - święta Pagoda Myanmaru
● Góra Popa - dom 37 natów (duchów)
● Mandalay - królewska stolica
● Bagan i jego niesamowite starożytne i architektoniczne zabytki
● Pływającej wioski nad jeziorem Inle
● Malownicze widoki i zachody słońca

Zobacz ofertę

Birma wycieczka - wakacje, podróże i wyprawy do Birmy

Jeśli marzysz o podróży do mało-popularnego kraju to szukaj w goglach hasła: birma wycieczka, a zobaczysz jak mało wycieczek do Birmy jest organizowanych z naszego kraju. Taka sama sytuacja ma miejsce przy wpisaniu w Google takich fraz jak: birma wakacje, birma podróże, birma wyprawa. Dlaczego tak się dzieje, skoro Birma jest tak atrakcyjnym krajem dla turystów? Przecież to kraj bogaty w historię, kulturę, niezwykłe krajobrazy i spektakularne wschody i zachody słońca. Znajdująca się w południowo-wschodniej Azji Birma zachwyca swoimi tajemniczymi świątyniami, pagodami i dziewiczą przyrodą, nie zmienioną przez człowieka. To miejsce, gdzie życie wciąż biegnie w swoim niespiesznym tempie, czci się duchy Nat, a gościnność miejscowych mieszkańców jest szczera i prawdziwa.

Czytaj więcej

 

Odpowiedź jest jedna. W Birmie od ponad 70 lat toczą się różnego rodzaju wojny domowe z mniejszościami etnicznymi, także mamy permanentnie napiętą sytuację polityczną. Wojny toczą się na obrzeżach Birmy na terenach przygranicznych. Mimo to co roku przyjeżdża na wycieczki do Birmy wielu turystów z całego świata. Nie są to oczywiście tłumy, ale jednak cały czas mamy do czynienia z ruchem turystycznym i z wycieczkami do Birmy.

 

Dlaczego Aliena Tours organizuje wycieczki do Birmy?

Na wycieczce do Birmy podróżujemy tylko i wyłącznie do bezpiecznych miejsc, będących daleko od miejsc konfliktów. Mamy ogromne doświadczenie w organizowaniu wycieczek do wielu nietypowych miejsc, które mają dodatkowo zły PR, więc potrafimy ocenić realne zagrożenie. Przed każdą wycieczką do Birmy jesteśmy w kontakcie z miejscowymi przewodnikami, naszymi współpracownikami i monitorujemy sytuację na miejscu. Robimy tak nie tylko w przypadku wyjazdu do Birmy, ale w przypadku wycieczek do innych krajów, takich jak na przykład Iran.

 

Birma wakacje – co zobaczysz?

Podczas naszej wycieczki do Birmy zobaczysz świątynie, a raczej zespoły świątyń, które mają ponad tysiąc lat! Zobaczysz niesamowitą przygodę, zachody słońca, wspaniałe krajobrazy, miejscowych różnorodnych ludzi pochodzących z różnych grup etnicznych, a jest ich w Birmie ponoć 129. Jeśli mówimy tutaj o zabytkach, to podczas wczasów do Birmy, zobaczysz istne cuda świata, takie jak niesamowitą pagodę Shwedagon czy kompleks około 3300 świątyń w Bagan. Są to miejsca, które można porównać do Angkor Wat w Kambodży, czy Petry w Jordanii. Różnica jest jednak taka, że nie ma tam prawie w ogóle turystów.

 

Birma podróże – o czym się dowiesz?

Podczas wycieczki do Birmy dowiesz się bardzo wiele o bogatej historii tego kraju. O tym, że w historii Birmy mamy do czynienia z trzema wielkimi imperiami - Anawrahta, Bayunnaunga oraz Alaungpaya. Nasi przewodnicy podzielą się z Tobą swoja wiedzą na temat trzech wojen jakie Birma stoczyła z Imperium Brytyjskim oraz na temat najnowszej historii, czyli czasów od momentu ogłoszenia niepodległości w 1948 roku do dnia dzisiejszego. Dowiesz się również, że w Birmie nie mieszkają tylko Birmańczycy, ale że stanowią oni jedynie 2/3 mieszkańców Birmy. Pozostałe większe mniejszości to: Szanowie, Monowie, Karenowie czy Arakańczycy. Dowiesz się również podczas wycieczki do Birmy, że Birma składa się z 8 różnych krajów związkowych.

A słyszeliście może o duchach, zwanych Naty? Dziewięćdziesiąt pięć procent Birmańczyków wierzy w Naty oddając im cześć. I jest to wiara na równi z wyznawanym w Birmie buddyzmem. Przy odrobinie szczęścia możecie być świadkami podczas naszej wycieczki do Birmie pewnych ceremonii związanych z wiarą w Naty, jak na przykład „poświęcanie” nowego samochodu przy drzewie, na którym mieszka odpowiedni Nat odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drogach. Podczas naszej wycieczki do Birmy pojedziemy nawet na św. Górę Popa, na której mieszka 37 najważniejszych Nat, czyli duchów. Będziemy spać w hotelu z widokiem na dom Natów i nie będziemy się bać! Jako ciekawostkę podamy Wam jeszcze, że Birmie toczy się najdłuższa na świecie wojna partyzancka między siłami rządowymi a Karenami (zaczęła się w 1948 roku).

 

Birma wyprawa – niesamowita przyroda

Podczas naszej wyprawy do Birmy spędzimy dwa dni podróżując niewielką łódką po jeziorze Inle. Jezioro to jest drugim co do wielkości jeziorem w Birmie o powierzchni 22 kilometrów kwadratowych, jeziorem położonym 800 metrów n.p.m. Wokół czy wręcz na tym jeziorze, bo mamy również pływające wioski oraz pola z pomidorami, mieszka prawie 30 różnych grup etnicznych mówiących w tyluż różnych językach. I przedstawiciele tych wszystkich plemion spotykają się na jednym targu, na który Was oczywiście zabierzemy podczas naszej wycieczki do Birmy. Według uczestników naszej ostatniej wycieczki do Birmy jezioro jest bez wątpienia obok Baganu najbardziej niesamowitym miejscem w Birmie.

 

Birma wycieczka objazdowa

Podczas wycieczki do Birmy mamy możliwość zobaczenia wielu niesamowitych zachodów słońca. Cudowne zachody słońca są nad Baganem, nad jeziorem Inle, nad Złotą Skałą, czy moście tekowym w Mandalay. Dlatego, aby zobaczyć te wszystkie zachody trzeba się wybrać na wycieczkę objazdową do Birmy. Z resztą nie tylko, aby zobaczyć kilka różnych zachodów słońca, ale przede wszystkim, aby zobaczyć niesamowite budowle, krajobrazy, poznać tradycyjne wierzenia Birmańczyków w duchy, czy też popływać łódką po jeziorze Inle. Dlatego serdecznie zapraszamy Was na udział w kolejnej, organizowanej przez nasze biuro wycieczce do Birmy.

Zobacz również