MYANMAR, MJANMA CZYLI BIRMA

Wyjazd do Myanmaru (Birmy) to ucieczka od natłoku zdigitalizowanej i hałaśliwej nowoczesność do świata złotych świątyń, starych klasztorów i spokojnego życia.

MYANMAR, MJANMA CZYLI BIRMA- Kraj stu tysięcy pagód

Termin wyprawy:

Koszt:

Informacje o wyprawie

Myanmar, Mjanma, czy poprostu dawna Birma, to kolejny kraj w Azji Południowo-Wschodniej, do którego chcielibyśmy Was zabrać. Kraj z ciekawą architekturą, wciąż naturalnym niezmienionym przez człowieka środowiskiem, kraj życzliwych i uśmiechniętych ludzi, gdzie w powietrzu czuć zapach gotowanego ryżu i przypraw. 

 

W trakcie naszego wyjazdu odwiedzimy takie perełki jak starożytny Bagan (wpisany na listę Unesco), który słynie z tysięcy świątyń i pagód, nierzadko liczących ponad 1000 lat, co czyni go nie lada gratką dla miłośników historii i architektury. Dowiemy się czym różni się pagoda od stupy i zgłębimy wiedzę na temat buddyzmu i duchów nat.

 

Przemieszczając się po Myanmarze wynajętym busem i pływając łodziami będziemy mieli okazję podglądać toczące się w nieśpiesznym tempie życie Birmańczyków, szczególnie ludu Intha zamieszkujacego tereny jeziora Inle. Na własne oczy zobaczymy charakterystyczną technikę wiosłowania rybaków na jednej nodze, w której stojąc na rufie łodzi owijają jedną nogę wokół wiosła, aby napędzać łódź do przodu. Odwiedzimy pływające targi i ogrody oraz lokalne manufaktury m.in. z cygarami.

 

Przenocujemy na terenie Parku Narodowego Góry Popa, w otoczeniu bujnej zieleni, pełnej ptaków i innych zwierząt. Rozpościera się stamtąd niesamowity widok na wygasły wulkan, na którego szczycie znajduje sie klasztor, do którego wdrapiemy się po 777 stopniach!

 

Odwiedzimy także Mandalay - ostatnią królewska stolicę Birmy, nazywaną także miastem klejnotów. Handluje się tutaj rubinami i nefretytami. 

 

Wyjazd do Myanmaru to także mozliwość oglądania spektakularnych zachodów i wschodów słońca oraz możliwość lotu balonem a także odetchnięcie od życia w biegu i powrót do równowagi ducha.

 

Gwarancja ceny - po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, zmiany kursów walut, wzrostu cen biletów lotniczych czy z innych powodów!

Kameralny wyjazd w małej grupie 8-13 osób.

 

Warunki wjazdu do odwiedzanego kraju oraz powrotu do Polski w zakładce poniżej: Ważne informacje.

Program

14 DNI

 

1

08:50 - wylot z Warszawy do Kuala Lumpur (z przesiadką w Doha i wpólnym czasem wolnym w Doha)
17:00 - 22:00 - zwiedzanie Doha

2

01:30 - wylot do Kuala Lumpur
13:55 - przylot do Kuala Lumpur
15:30 - 22:00 - zakwaterowanie w hotelu, chwila przerwy, zwiedzanie Kuala Lumpur, obiadokolacja, nocleg

 3

05:45 - wyjazd na lotnisko
09:10 - lot do Yangon
10:15 - przylot do Yangon, transfer do hotelu, zakwaterowanie
13:00 - 19:00 - zwiedzanie Yangon: Chauk Htat Gyi - pagoda, gdzie znajduje się jeden z najbardziej czczonych wizerunków leżącego Buddy w kraju; Shwedagon Pagoda - stupa przypominająca lśniące złote oko o wysokości 99 m. Każdy z Birmańczyków ma nadzieję, że choć raz w zyciu odbędzie pielgrzymkę do tego miejsca; czas wolny na targu Bogyoke Aung San, gdzie znajdują się sklepy z ubraniami, kamieniami szlachetnymi i biżuterią, tradycyjną sztuką i rzemiosłem Myanmaru oraz pamiątkami.
19:00 - powrót do hotelu, obiadokolacja i wyjście do pubu.

4

07:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 19:00 - przejazd w stronę Golden Rock, po drodze dowiemy się czym są bóstwa  i duchy w kulturze birmańskiej oraz zatrzymamy się w wiosce, gdzie wytwarzane są wyroby z bambusa, zwiedzimy największy w Birmie Cmentarz Wojenny Taukkyan, gdzie pochowani są brytyjscy żołnierze alianccy, którzy walczyli podczas II wojny światowej,  odwiedzimy bazar w Bago, w międzyczasie przerwa na obiad. Przejazd do miasteczka Kinpun, skąd udamy się na górę Kyaiktiyo, gdzie na szczycie znajduje się Złota Skała - granitowy głaz pokryty płatkami złota z pagodą - jest to jedno z trzech najważniejszych miejsc pielgrzymkowych birmańskich buddystów.

19:00 - zakwaterowanie w hotelu w okolicy Golden Rock

5

08:00 - 09:00 - śniadanie

08:00 - 19:00 - przejazd specjalnie przystosowaną do ciężarówką do miejscowości Kinpun i stamtąd wyjazd w stronę Yangon, po drodze zwiedzanie: pagoda Shwemawdaw - najwyższa pagoda w Birmie, Pałac Kanbawzathadi będący rekonstrukcją pierwotnego pałacu królewskiego z drugiej połowy XVI wieku, który oddaje splendor i bogactwo drugiego imperium birmańskiego, Shwetharlyaung - jeden z największych posągów leżącego Buddy, pagoda Kyaik Pun - z posągiem czterech siedzących Buddów, w międzyczasie przerwa na obiad

19:00 - powrót do Yangon, przejazd nocnym autobusem z przedziałami do Mandalay.

6

08:00 - 10:00 - przyjazd do Mandalay, ostatniej królewskiej stolicy, nazywanej też miastem klejnotów, śniadanie

10:00 - 19:00 zwiedzanie Mingun, starożytnego miasta, do którego popłyniemy łodzią po rzece Irawadi: Pon Daw Phaya - miniaturowa wersja niedokończonej z powodu przekroczenia kosztów pagody, Taw Ya Phaya - świątynia ze śladami stóp Buddy, Mingun Pa Hto Taw Phaya - w zamyśle miała być najwększą pagodą na świecie, Dzwon Mingun - największy z niepęknietych dzwonów na świecie, Hsin Byu Phaya - pagoda otoczona siedmioma falującymi tarasami symbolizująca świętą dla buddystów i hindusów górę Meru (centrum Wszechświata), powrót do Mandalay i przejazd do Amarapura - miasta Nieśmiertelności na zachód słońca na tekowym moście U Bein, jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Birmie, liczącym ponad 200 lat i majacym 1200 m długości, w międzyczasie przerwa na obiad

19:00 - zakwaterowanie w hotelu, nocleg

7

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 -19:00 przejazd i zwiedzanie Bagan, gdzie znajduje się ponad 3000 świątyń i budynków na powierzchni ponad 100 km2, miejsce to uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast nie tylko w Azji, ale i na świecie wpisanych na Listę UNESCO: Shwezigon Pagoda - złota pagoda w kształcie dzwonu będąca wzorecem dla budowniczych późniejszych stup, świątynia Wetkyi-In Gubyaukgyi z dobrze zachowanymi freskami na ścianach, świątynia Htilominlo z wyszukaną sztukaterią gipsową, świątynia Ananda, która jest jedną z najpiekniejszych w Bagan, świątynia Thatbyinnyu będąca najwyższą świątynia w Bagan,  świątynia Dhammayangyi - największa świątynia w Bagan. W miedzyczasie przerwa na obiad i zakwaterowanie w hotelu. Dzień zakończymy oglądaniem zachodu słońca ze wzniesienia Nyaung La Phet.

19:00 -  powrót do hotelu, nocleg

8

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 20:00 przejazd do wioski Minnanthu, dalsze zwiedzanie Bagan: Lay Myat Hnar - świątynia ktora nadal jest używana zgodnie z jej pierwotnym przeznaczeniem,  Phaya Thon su, Nanda man Nya z malowidłami z XIII wieku, przerwa na obiad, powrót do hotelu i czas wolny, przejazd do wioski Myinkabar, świątynia Manuha z ogromnymi wizerunkami Buddy oraz świątynia Nanpaya. Wieczorny rejs statkiem po rzece Irawady, zachód słońca z widokiem na świątynie w Bagan.

20:00 - powrót do hotelu, nocleg

9

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 17:00 przejazd do Salay, który jest ważnym ośrodkiem religijnym - mieści się tam 50 klasztorów buddyjskich, po drodze zatrzymamy się na targu, rzadko odwiedzanym przez turystów, gdzie podejrzymy lokalny handel, zwiedzanie Salay: monastyr Yoke SoneKyaung - drewniany klasztor, którego początki sięgają 1882 roku z rzeżbami przedstawiajacymi sceny z opowieści Jataka (o poprzednich wcieleniach Buddy). Przejazd pod górę Popa - wygasły wulkan, gdzie na jego szczycie znajduje się świątynia Mahagiri, która jest ważnym ośrodkiem czcicieli duchów nat i skąd rozpościera się piękny widok na okolicę, w międzyczasie przerwa na obiad.

17:00 - zakwaterowanie w hotelu w okolicach góry Popa, czas wolny, nocleg

10

09:00 - 10:00 - śniadanie

10:00 - 17:00 - przejazd nad jezioro Inle (ok. 7 godzin), mające 22 km długości, otoczone wysokimi wzgórzami, gdzie w kilkunastu wioskach na palach mieszka lud Intha, w trakcie przejazdu możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców tych terenów  i widoków m.in. na pasmo górskie Shan, w międzyczasie przerwa na obiad

17:00 -  zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem Inle, czas wolny, nocleg

11

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:00 - 19:00 - pływamy łodziami i podglądamy życie mieszkańców jeziora: rybaków, którzy do wiosłowania używają nóg i mają niewiarygodne wyczucie równowagi, zobaczymy pływajace ogrody, zwiedzimy muzeum kultury i tradycji ludu Intha,  odwiedzimy  wioskę Nampan,  gdzie powstają lokalne birmańskie cygara, odwiedzimy targ w wiosce Inpawkhon, udamy się do pagody Phaung DawOo, najświętszego miejsca w tej części Myanmaru oraz do monastyru Nga Phe Kyaung, nazywanego monastyrem skaczącego kota i będącego jednym z najstarszych klasztorów na jeziorze z posągami Buddy sprzed 200 lat, zwiedzimy kompleks Indein znany z wielu starożytnych pagód o różnym stopniu zachowania, niektóre z nich porośnięte są roślinami, co tworzy to miejsce bardzo klimatycznym. W międzyczasie przerwa na obiad.

19:00 - powrót do hotelu, nocleg

12

08:00 - 09:00 - śniadanie

09:50 - transfer na lotnisko w Heho, lot do Yangon

12:00 - zakwaterowanie w hotelu w Yangon

13:00-19:00 - zwiedzanie Yangon:
ratusz miejski, który jest znakomitym przykładem architektury birmańskiej, budynek sądu i poczty, Sule Pagoda wybudowana w stylu mońskim na planie ośmiokąta wokół której koncentruje się życie miasta, spacer po parku Maha Bandula, Bohtatunag Pagoda, zachód słońca w parku Kandawgyi. W międzyczasie przerwa na obiad.

19:00 - powrót do hotelu, nocleg

13

07:00 - 08:00 - śniadanie
08:00 - transfer na lotnisko

11:15 - wylot do Kuala Lumpur (lot 2:40h)

15:45 - przylot do Kuala Lumpur
21:00 - wylot do Warszawy przez Doha

14

06:35 - przylot do Warszawy

 

 

 

 

Cena obejmuje

W CENIE:

 • lot samolotem na trasie Warszawa - Yangon - Warszawa (z przesiadką); lot samolotem na trasie Heho - Yangon
 • przejazdy autobusem (naszym) po Myanmarze zgodnie z programem, przejazd nocnym autobusem na trasie Yangon-Mandalay, rejsy łódkami, przejazd ciężarówką
 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, w pokojach dwuosobowych lub jednoosobowych za dopłatą (10 nocy)
 • wyżywienie typu śniadania (ilość 10)
 • zwiedzanie miejsc na terenie Myanmaru zgodnie z programem w języku polskim (tłumaczenie przewodników lokalnych mówiących po angielsku)
 • wszystkie bilety wstępów
 • opiekę organizatora lub pilota oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia (15 tys. Euro) oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro) i od następstw chorób przewlekłych  - wariant Standard, szczegóły tutaj
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • przejazdy po Kuala Lumpur i Doha, obiady (10) - 250 USD (płatne na miejscu)
 • pozostałe wyżywienie - 100-200 USD
 • wiza do Myanmaru- 50 USD
 • opcja lotu balonem - 200 USD
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 2000 PLN
 • inne wydatki typu: woda, alkohol, słodycze, pamiątki - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKONASZ REZERWACJI

 • W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 • Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy z Myanmarem
 • W przypadku posiadania innego nazwiska niż w paszporcie (np. nazwisko panieńskie) należy podać nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji
 • Wiza do Myanmaru jest wymagana (pomagamy w jej organizacji za dodatkową opłatą, szczegóły w zakładce Cena obejmuje)
 • Zalecane szczepienia: tężec, błonica, poliomyelitis, dur brzuszny, wzw A, wzw B, wścieklizna. Dodatkowo zaleca się chemioprofilaktykę przeciw malarii. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień, dostosowanych do indywidualnego stanu zdrowia należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej
 • Minimalna liczba uczestników: 8.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 5 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora, natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 60 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-5 dni (w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 60 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny wycieczki, gdy powiadomienie nastąpi do 91 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 90 a 45 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 44 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu Imprezy lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia imprezy turystycznej.
 • Warunki wjazdu do Myanmaru dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/tajlandia/mjanma-idp

 • Warunki powrotu do Polski spoza Strefy Schengen dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

20°C 30°C 40°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII