IZRAEL I PALESTYNA

Wyjazd do Ziemi Świętej - kolebki judaizmu, chrześcijaństwa, świętego miejsca dla muzułmanów i wyznawców bahaizmu.

IZRAEL I PALESTYNA- Izrael oraz Zachodni Brzeg Jordanu

Termin wyprawy:

Koszt:

23.10 - 30.10.2023

6 790 zł

Informacje o wyprawie

Wycieczka do Izraela i Palestyny - miejsc, gdzie zbiegają się trzy kontynenty: Azja, Europa oraz Afryka, a także miejsc, gdzie od wieków ścierają się różne kultury, imperia i religie.

Oprócz miejsc ważnych dla Chrześcijan i bodźców duchowych, dostarczymy Wam bodźców intelektualnych oraz zmysłowych. Odwiedzimy takie miejsca jak: Betlejem - dokąd od prawie dwóch tysięcy lat przybywają pielgrzymi by zobaczyc miejsce narodzin Chrystusa czy Nazaret - wieś, gdzie Chrystus dorastał. Udamy się do Muzeum Historii Holocaustu Yad Vashem, które opowiada o Zagładzie z perspektywy Żydów, a także wjedziemy kolejką na płaskowyż, gdzie znajdują się ruiny starożytnej twierdzy Masada wpisanej na listę UNESCO.

Na zwiedzanie samej Jerozolimy przeznaczymy dwa dni. Niektórych metafizyczność tego miejsca przytłacza na tyle, że dochodzą do wniosku, że sami są prorokami lub że Apokalipsa jest blisko :) Obejrzymy również Jerozolimę z innej perspektywy - z dachów budynków.

Nie zabraknie też zwiedzania bunkrów na górze Bental z widokiem na wzgórza Golan - pozostałości po wojnie izraelsko-syryjskiej a także obejrzymy rzeźby wykonane z elementów po czołgach. 

Dla relaksu i urody zażyjemy słonej kąpieli w morzu Martwym - najniżej położonym miejscu na lądzie na Ziemii. Oczywiście będziemy próbować lokalnej kuchni oraz jedną noc spędzimy w kibucu - komunie rolniczej, w której ziemia, budynki i środki produkcji są własnością wspólną.

Wszystko to i jeszcze więcej w małej grupie 12-16 osób z polskim pilotem i miejscowym przewodnikiem mówiącym po polsku.

 

Gwarancja ceny - po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, wzrost cen biletów lotniczych czy z innych powodów! Nie zmieni się również w przypadku zmiany kursu USD czy Euro, bo u nas cena wycieczki jest w złotówkach! Nie płacisz też za samą gwarancję niezmienności ceny!

Program

8 DNI

 

1

04:00 - spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie
05:55 - wylot z Warszawy - lot bezpośredni
10:50 - przylot do Tel Awiw
13:00 - 14:00 - przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu
14:00 - 19:00 zwiedzanie Tel Awiwu: dzielnica Jaffa - najstarsza część miasta z portem, kamiennymi budynkami i brukowanymi uliczkami, White City - ponad 4 tys. budynków z lat 30 ubiegłego wieku, wpisanych na Listę UNESCO, wybudowanych  stylu bauhaus i międzynarodowym przez żydowskich architektów, którzy uciekli do Palestyny z nazistowskich Niemiec
19:00 - obiadokolacja i nocleg

2

07:30 - 08:30 - śniadanie
08:30 - 18:00 - przejazd i zwiedzanie Cezareii: ruiny rzymskiego akweduktu oraz ruiny miasta, przejazd do Hajfy, gdzie znajdują się najdłuższe na świecie pochylone ogrody, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Akki uważanej za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Izraelu, zwiedzanie Cytadeli oraz spacer po Starówce. Przejazd i zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania - największa chrześcijańska świątynia na Bliskim Wschodzie, kościół św. Józefa. Przejazd i zwiedzanie Kany Galilejskiej, gdzie Chrystus dokonał pierwszego cudu zmieniając wodę w wino. Przejazd nad Jezioro Galilejskie.
18:30 - obiadokolacja, nocleg nad Jeziorem Galilejskim w jednym z Kibuców

3

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 18:00 - przejazd i zwiedzanie Góry Błogosławieństw, gdzie Jezus wygłosił Kazanie, przejazd i zwiedzanie Taby - miejsca rozmnożenia chleba i ryb, przejazd i zwiedzani Kafarnaum - jedna z osad gdzie Jezus znalazł swoich pierwszych uczniów i która stała się jego drugim domem. Rejs po jeziorze. Przejazd na górę Bental z widokiem na wzgórza Golan i Syrię oraz zwiedzanie bunkrów.
18:00 - 19:30-  przyjazd do Jerozolimy, zakwaterowanie, obiadokolacja

19:30 - 21:30 - zwiedzanie nocne Jerozolimy

4

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 18:00 - zwiedzanie Jerozolimy: Starego Miasta w Jerozolimie: przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa – Via Dolorosa od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego, czas wolny, zwiedzanie Ściany Płaczu, Kopuła na Skale. Góra Syjon - domniemane miejsce Ostatniej Wieczerzy: zwiedzanie grobowca króla Dawida i Wieczernika, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.
18:00  - powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

5

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 18:00 - dalsze zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna skąd rozpościera się pocztówkowy widok na złotą kopułę na Skale i bramę św. Szczepana (kościół Dominus Flevit, kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi). Przejazd i zwiedzanie Muzeum Historii Holocaustu Yad Vashem oraz zwiedzanie biblijnej wioski Ein Karem.
18:00  - 19:30 - przyjazd do Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja

19:30 - 21:00 - spacer po centrum Betlejem

6

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 – 18:00 - wyjazd w stronę Morza Martwego, wjazd kolejką na wzgórze i zwiedzanie  twierdzy Zelotów Masada, przejazd i kąpiel w morzu Martwym, przejazd na panoramę Jerycha - miasta uchodzącego za najstarsze na świecie.
18:00  - powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

7

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 15:30 - zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pana Jezusa, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa, czas wolny na zakupy pamiątek, spacer wzdłuż muru oddzielającego Palestynę od Izraela z niesamowitymi graffiti, między innym słynne graffitti Banksy'ego oraz zwiedzanie hotelu zaprojektowanego przez autora słynnych murali, w którym również znajdują się jego oryginalne prace.
15:3
0 -  czas wolny

18:30 - obiadokolacja

8

06:00 - 07:00 - śniadanie
11:40 - wylot z Tel Awiwu
14:50- przylot do Warszawy

 

Cena obejmuje

W CENIE:

 • lot samolotem na trasie Warszawa - Tel Aviv - Warszawa (bezpośredni)
 • przejazdy autobusem zgodnie z programem
 • wyżywienie typu śniadania (7)
 • zakwaterowanie w hotelu 3-gwiazdkowym w pokojach dwuosobowych z łazienkami lub w pokoju jednoosobowym jeśli Klient taki wykupił (6 nocy)
 • nocleg w jednym z żydowskich kibuców
 • zwiedzanie miejsc zgodnie z programem w języku polskim (lokalny przewodnik mówiący po polsku)
 • opiekę organizatora oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 30 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • skladka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwki - 250 USD (płatne na miejscu u pilota wycieczki)
 • pozostałe wyżywienie (posiłki na trasie, obiady/obiadokolacje) - ceny w restauracjach od 20 USD
 • degustacja wina w winiarni - około 12 USD
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 1 000 PLN
 • pamiątki - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

Ważne informacje

ZANIM DOKNASZ REZERWACJI

 

 • W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 • Należy posiadać paszport z datą ważności dłuższą jeszcze o 6 miesiące od daty powrotu z Izraela.
 • W paszporcie mogą być wizy z krajów muzumańskich takich jak np. Iran czy Liban (wiąże się to jednak z dodatkową rozmową na lotnisku na temat pobytu w tych krajach).
 • W przypadku posiadania innego nazwiska w paszporcie/dowodzie (np. panieńskie) należy podać właśnie nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji.
 • Minimalna liczba uczestników: 12.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 5 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora, natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 60 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 3-5 dni (w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 60 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny wycieczki, gdy powiadomienie nastąpi do 91 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 90 a 45 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 44 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu Imprezy lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia imprezy turystycznej.
 • Warunki wjazdu do Izraela dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/izrael/informacje-dla-podrozujacych

 • Warunki powrotu do Polski spoza Strefy Schengen dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

10°C 20°C 30°C 40°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII