IRAN TOUR

Pokażemy Wam magiczne miejsca w dzisiejszym Iranie zanim stanie on się atrakcją turystyczną. Będzie trochę niekonwencjonalnie - spacer po dachach w Jaździe :) ale nie zabraknie topowych miejsc, jak mosty w Isfahanie czy Persepolis!

IRAN TOUR- W kraju Ajatollahów

Termin wyprawy:

Koszt:

20.10 - 29.10.2023

9 490 zł

Informacje o wyprawie

Wycieczka do Iranu – IRAN TOUR


Pokażemy Wam magiczne miejsca w dzisiejszym Iranie!


Wycieczka do Iranu, miejsca przez ostatnie kilkadziesiąt lat odizolowanego od naszego świata. Pokażemy Ci jednak jak Iran jest kolorowy! Będziemy podziwiać dawne i bardzo dawne budowle Persów (pałac Szacha w Teheranie, Pałac Czterdziestu Kolumn w Isfahanie czy starożytne Persepolis), zobaczysz bardziej nam współczesne aczkolwiek zniewalające swym ogromem meczety w Kom, pojedziemy do położonej wysoko w skalnej ścianie Świątyni Ognia (Czak Czak) oraz opuszczonej wioski zbudowanej z błota, skąd będziemy podziwiać pnące się do nieba góry. W Szirazie z kolei będziesz mógł uczestniczyć w spektaklu świateł w tzw. Różowym meczecie. Na naszej trasie Teheran, Kom, Kaszan, Abjane, Isfahan, Czak Czak, Kharanaq, Jazd, Persepolis, Sziraz.


Wszystkie te miasta pokażą Ci lokalni przewodnicy, a każdy z nich specjalizuje się w swoim regionie! Oprócz z tego z Polski wyruszy z nami doświadczony pilot, który będzie czuwał nad przebiegiem programu.

Wycieczka do Iranu – odkryj nieznane!  

Ale to nie wszystko, na każdym wyjeździe schodzimy z utartych szlaków. I tak też będzie na wycieczce do Iranu! Dlatego pojedziemy na pustynię, gdzie spędzimy noc, rozpalimy tam również ognisko, a wcześniej będziemy podziwiać zachód słońca nad wyschniętym jeziorem słonym. Będziemy również włóczyć się po miejscowych bazarach z lokalnymi przewodnikami, aby z bliska poznać życie dzisiejszych Irańczyków. Na wycieczce do Iranu będziemy spać w tradycyjnych irańskich domach z przepięknymi patio, gdzie wieczorami będziemy odpoczywać i palić tradycyjną irańską fajkę wodną. Będziesz również chodzić po dachach, aby z góry zobaczyć jak tętni życie na bazarach! Podróżujemy swoim małym autobusem po Iranie.

Gwarancja ceny - po opłaceniu zaliczki, cena wycieczki nie zmieni się dla Was ze względu na inflację, wzrost cen biletów lotniczych czy z innych powodów! Nie zmieni się również w przypadku zmiany kursu USD czy Euro, bo u nas cena wycieczki jest w złotówkach! Nie płacisz też za samą gwarancję niezmienności ceny!

Grupa 8-14 osób.

Program

10 DNI

 

1

08:30 - spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie
10:40 - wylot z Warszawy z przesiadką we Wiedniu
19:05 - przylot do Teheranu
21:00 - zakwaterowanie w hotelu w Teheranie, kolacja, nocleg

2

09:00 - 10:00 - śniadanie
10:30 - 20:00 - zwiedzanie Teheranu: wieża Azadi, pałac Golestan, wielki bazar, cmentarz polski, antyamerykańskie graffiti
20:00 - obiadokolacja, nocleg

3

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 15:00 - zwiedzanie Teheranu: mauzoleum Ajjatolaha Chomeiniego
15:00 - 20:00 - przejazd do Kaszanu, po drodze zwiedzanie Kom, bazar w Kaszanie
20:00 - obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg w Kaszanie

4

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 12:00 - zwiedzanie Kaszanu: historyczny dom Tabatabaei lub/oraz Boroujerdi, hammam (łaźnie miejskie), ogród Fin
13:00 - 22:00 - wyjazd na pustynię, po drodze zwiedzanie jeziora słonego, miasta podziemnego, meczetu Helal ebne Ali shrine, podziwianie zachodu słońca na pustyni, obiadokolacja, nocleg na pustyni w karawanseraj (niegdyś dom zajezdny dla przemierzających pustynię karawan)

5

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 20:00 - wyjazd z pustyni do Kaszanu, a następnie do Isfahanu, po drodze zwiedzanie bardzo starej wioski Abjane
20:00 - 22:00 - zakwaterowanie, obiadokolacja, zwiedzanie Isfahanu: słynne mosty

6

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 – 20:00 - zwiedzanie Isfahanu: pałac 40 kolumn, spacer po ogromnym placu Meidune Emam (drugi co do wielkości po placu Tienanmen w Pekinie) z licznymi klimatycznymi uliczkami i zakamarkami, meczet Masjed-e Emam, meczet Sheikh Loftollah, pałac Ali Qapu, prezentacja tradycyjnych dywanów, Katedra Świętego Zbawiciela, muzeum tradycyjnych instrumentów muzycznych - występ tradycyjnego zespołu irańskiego, czas wolny na zakupy
20:00 - obiadokolacja, nocleg

7

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 20:00 - wyjazd do Jazd, po drodze zwiedzanie Czak Czak (wzniesiona przez zoroastrian Świątynia Ognia) oraz Kharanaq, zakwaterowanie, pokaz zurkhaneh - ćwiczenia siłowe wykonywane przy akompaniamencie bębna
20:00 - obiadokolacja, nocleg w Jazd

8

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 14:00 - zwiedzanie Jazd (jedno z najstarszych miast na świecie): meczet Masjid-e Jame, stare miasto, bazar, Wieże Milczenia
14:00 - 20:00 - przejazd do Szirazu, zakwaterowanie
20:00 - obiadokolacja, nocleg

9

08:00 - 09:00 - śniadanie
09:00 - 16:00 - zwiedzanie Persepolis (miasto zbudowane 2500 lat temu), zwiedzanie Szirazu: Różowy meczet, Mauzoleum Shah Cheragh, cytadela, czas wolny na ostatnie zakupy, obiad
17:00 - wyjazd na lotnisko
20:00 - 21:00 - przelot do Teheranu
21:00 - 22:30 - przejazd na lotnisko międzynarodowe

10

02:45 - wylot z Teheranu
13:30 - przylot do Warszawy z przesiadką w Wiedniu

 

Cena obejmuje

 

W CENIE:

 • lot samolotem na trasie Warszawa - Teheran - Warszawa (z przesiadką w jednym z europejskich portów)
 • przejazdy autobusem po Iranie zgodnie z programem
 • wyżywienie typu śniadania (8)
 • zakwaterowanie w hotelach 3-gwiazdkowych lub tradycyjnych domach irańskich w pokojach dwuosobowych z łazienkami lub w pokoju jednoosobowym jeśli Klient taki wykupił (7 nocy), oraz jeden nocleg na pustyni w tradycyjnym irańskim karawanseraj (1 noc) - dla chętnych pod gołym niebem
 • zwiedzanie miejsc na terenie Iranu zgodnie z programem w języku polskim (tłumaczenie przewodników lokalnych mówiących po angielsku)
 • opiekę organizatora oraz przewodników miejscowych
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia, od zachorowania na COVID, od następstw chorób przewlekłych (łącznie 30 tys. Euro) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (3 tys. Euro)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • skladka na Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

DODATKOWE KOSZTY:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, pokaz Zurkhaneh - około 80 EUR
 • pozostałe wyżywienie (posiłki na trasie, obiady/obiadokolacje) - około 100 EUR
 • wiza oraz wszelkie formalności związane z jej uzyskaniem (kod autoryzacyjny z MSZ Iranu) plus koszty przesyłek kurierskich paszportu miedzy biurem i ambasadą - 85 EUR
 • opcja wykupienia noclegów w pokoju jednoosobowym - 900 PLN
 • pamiątki - według potrzeb i uznania
 • ewentualne testy PCR/antygenowe przed wyjazdem, w trakcie lub po powrocie

 


Na terenie Iranu nie można kupić alkoholu oraz nie istnieje tzw. życie nocne, więc poza wyżywieniem i wymienionymi atrakcjami turystycznymi pieniądze można jeszcze wydać praktycznie tylko na pamiątki.

Ważne informacje

ZANIM DOKNASZ REZERWACJI

 

 • W wycieczce mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.
 • Należy posiadać paszport z datą ważności dłuższą jeszcze o 6 miesiące niż data przekroczenia granicy.
 • Należy posiadać wizę (pomagamy w jej organizacji za dodatkową opłatą, szczegóły w zakładce Cena obejmuje).
 • Wizę nie uzyskają osoby mające ślad w paszporcie po wizycie w państwie Izrael w ciągu ostatnich 12 miesięcy
 • W przypadku posiadania innego nazwiska w paszporcie/dowodzie (np. panieńskie) należy podać właśnie nazwisko z paszportu przy wypełnianiu rezerwacji.
 • Minimalna liczba uczestników: 8.
 • Zaliczka wynosi 30% wartości wycieczki i należy ją wpłacić do 7 dni od zrobienia rezerwacji na rachunek bankowy Organizatora, natomiast jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 60 dni wówczas wymagane jest 100% wpłaty w ciągu 1-7 dni (w zależności od czasu pozostałego do rozpoczęcia wyjazdu). Pozostała kwota jest płatna na 60 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Masz prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed jej rozpoczęciem za stosownym potrąceniem:
  - 30% ceny wycieczki, gdy powiadomienie nastąpi do 91 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 50%, gdy powiadomienie nastąpi między 90 a 45 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 80%, gdy powiadomienie nastąpi między 44 a 1 dniem przed dniem rozpoczęcia wycieczki;
  - 100%, gdy rezygnacja nastąpi w dniu Imprezy lub Klient nie stawi się na czas w miejsce rozpoczęcia imprezy turystycznej.
 • Warunki wjazdu do Iranu dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/iran

 • Warunki powrotu do Polski spoza Strefy Schengen dostępne są tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przyjazd-do-polski-spoza-strefy-schengen

 

Masz dodatkowe pytania? Sprawdź FAQ

Pogoda

0°C 10°C 20°C 30°C 40°C
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII